Веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня December 2nd 2021 | 03:13

Пошук по сайту

Опитування
Чи підтримуєте Ви перейменування вулиць, назви яких пов"язані з періодом радянської України та СРСР
повністю
потрібно розглядати кожен випадок окремо
не підтримую
все одно
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі Снідом

       У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня було офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІД. В цей день уряди звітують перед своїми народами про протидію епідемії ВІЛ/СНІД. Уперше Всесвітній день боротьби зі СНІД відзначався 1 грудня 1988 року. За час, що минув, 1 грудня стало однією із визначних дат, яка щороку відзначається по всьому світу.

        У 2003 році Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ, виступила з ініціативою змінити назву Дня 1 грудня з "Дня боротьби зі СНІД" на "День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми" з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

         В усьому світі в цей день говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що чума ХХ, а зараз вже і ХХI століття загрожує існуванню людства ...

        За оцінкою експертів ЮНЕЙДС, зараз в Україні з ВІЛ/СНІДом живуть близько 360 тис. людей віком від 15 до 49 років, що становить 1,4% дорослого населення країни.

        Найвищі показники поширюваності ВІЛ-інфекції спостерігаються в Дніпропетровській (391,3 на 100 тис. нас.), Одеській (391,0), Донецькій (364,1), Миколаївській (349,8) областях, м. Севастополь (290,9) та АР Крим (233,0).

        Вірус імунодефіциту людини (ретровірус) був вперше виділений в 1983 році в Парижі Люком Монтан’є. Інфіковані вірусом клітини людини залишаються з цим вірусом до кінця свого існування. Вірус в процесі еволюції придбав властивості розмножуватись тільки в таких імунних клітинах, як Т-лімфоцити крові.

      Характерною особливістю вірусу імунодефіциту людини є його мінливість, яка наприклад, в порівнянні з вірусом грипу вища в 30-100 разів. Вірус змінюється не тільки у різних хворих, а навіть у одного і того ж хворого в різний час. Саме тому до даного часу не вдалося отримати вакцину проти СНІДу.

       Склад вірусу дуже непростий. Але разом з тим вірус не стійкий в навколишньому середовищі, особливо до різних хімічних та фізичних чинників, який гине після обробки 70 спиртом через 10 хвилин, при кип’ятінні - миттєво, швидко знищується під впливом захисних ферментів організму. Саме цим пояснюється неможливість інфікування вірусом імунодефіциту людини у побуті, через посуд, постіль, рушники, при обіймах, рукостисканнях, тощо. Неможливо інфікуватись і при укусах комах.

Як можна інфікуватись вірусом імунодефіциту людини?

 Інфікування ВІЛ можливе через кров, включаючи менструальну,  в яких міститься вірус в кількості, достатній для інфікування людини. Рівень вірусу в інших рідинах організму є недостатнім для інфікування, так як необхідна велика кількість вірусу і його попадання в кров.

 Саме звідси і визначаються основні шляхи передачі ВІЛ, а саме:

 - статевий шлях передачі при стосунках без засобів захисту або з засобами захисту низької якості;

 - внаслідок вживання ін’єкційних наркотичних речовин при використанні одних і тих же шприців та голок;

 - від матері до дитини під час вагітності, при народженні дитини або грудному вигодовуванні (вертикальний шлях передачі).

Який час потрібен від інфікування вірусом до перших проявів СНІД?

        Люди з вірусом імунодефіциту в крові можуть почувати себе здоровими багато місяців і навіть років, так звана стадія безсимптомного носійства вірусу. Це залежить від імунної системи організму. Імунна система здорової людини, як правило, справляється з опортуністичними хворобами, які постійно знаходяться біля людини. В разі, коли під дією вірусу імунна система не спрацьовує, ці хвороби починають розвиватися. Крім цього, в організмі людини є особливі клітини, які внаслідок враження імунної системи можуть викликати опортуністичні пухлини, навіть рак. У такої людини поступово розвивається клінічна стадія СНІД, яка залежить від індивідуальної реакції організму на вірус імунодефіциту і може привести або не привести до клінічних проявів. Точні причини виникнення СНІДу у ВІЛ-інфікованих поки що не встановлені.

Симптоми проявів СНІД та тривалість перебігу

       Симптомів проявів СНІД в разі їх виникнення багато, як правило проявляється те захворювання, яке "дрімало" в організмі роками і виникло лише внаслідок дії вірусу на імунну систему.

         Стадій захворювання у дітей три, у дорослих – чотири. Перші стадії безсимптомні, які можуть тривати до 2-х років з часу інфікування, уже третя у дітей та четверта у дорослих – кінцеві стадії. Тривалість перебігу СНІД до кінцевих стадій різноманітна та залежить від багатьох чинників, таких, як: лікування хворих антиретровірусними препаратами, які затримують розвиток вірусу, від харчування (повинно бути вітамінно-білковим), від способу життя. Саме здоровий спосіб життя без зловживання алкоголем, без паління буде сприяти затримці розвитку хвороби, а тим самим продовженню життя.

 Лікування СНІД, яке воно

 Вилікуватись від СНІД повністю неможливо. Але лікування антиретровірусними препаратами приводить до затримки розвитку вірусу і цим самим до продовження життя. Лікування антиретровірусними препаратами безкоштовне та проводиться в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом, за призначенням лікаря. В першу чергу призначаються такі препарати вагітним ВІЛ-інфікованим жінкам, дітям, народженим від ВІЛ-інфікованих матерів та іншим ВІЛ-інфікованим.

Профілактика ВІЛ/СНІДу

 З метою запобігання ВІЛ-інфікування радимо: не вживати наркотичні речовини, особливо ін’єкційним шляхом, не вступати в незахищені належним чином статеві стосунки з випадковими партнерами, обстежуватись на ВІЛ чоловікам та жінкам перед створенням сім’ї та звертатися для проведення профілактичного лікування вагітним ВІЛ-інфікованим та дітям, народженим від таких матерів.

       За більш  детальною інформацією звертайтесь до Червоноармійського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Наша адреса: смт. Червоноармійськ, вул. Леніна, 123, кімната 211; телефон: 32 - 1 - 72

 


Цікаві факти

Пошук в Інтернеті

Шукати

Прогноз погоди

Статистика
сьогодні:
20
всього:
41892
перегл. сторінки:
208

Веб-портал органів виконавчої влади України

Верховна Рада України

Інтернет-представництво президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

© 2008 - 2021 Червоноармійська районна державна адміністрація


© 2008 - 2021 Червоноармійська районна рада