Веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня November 29th 2021 | 02:04

Пошук по сайту

Опитування
Чи підтримуєте Ви перейменування вулиць, назви яких пов"язані з періодом радянської України та СРСР
повністю
потрібно розглядати кожен випадок окремо
не підтримую
все одно
Біометричні документи, як засіб захисту суспільства

 

6 грудня 2012 року набрав чинності Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Відповідно до цього Закону в Україні розпочато процес поступового впровадження документів, що міститимуть безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документу.

Для того, щоб розпочати оформлення та видачу біометричних документів громадянам, необхідно завершити роботи з розробки та затвердження підзаконних актів (стосовно технічних описів документів, а також порядку їх оформлення та видачі), а також забезпечити технічні умови для фотографування громадян, зчитування інформації та внесення даних до відомчої інформаційної системи, тобто створити відповідну інфраструктуру.

Лише після врегулювання зазначених питань, Державна міграційна служба України проводитиме роботу з впровадження біометричних документів відповідно до плану заходів, який буде затверджений Урядом найближчим часом.

Біометричними називають документи, що посвідчують особу та містять електронний носій інформації, на якому записано інформацію про біометричні дані власника документу з метою його ідентифікації.

Окрім базової інформації, яка і раніше вносилася до документів, які посвідчують особу, на вбудований електронний носій вноситься також інформація про біометричні дані власника документу, яка дозволяє більш точно ідентифікувати людину та унеможливлює використання документу будь-якою іншою особою.

Основними біометричними даними при цьому вважають оцифровані зображення обличчя та підпис. Разом з тим у майбутньому біометричний паспорт зможе містити і додаткову інформацію, зокрема, відбитки пальців, але виключно за бажанням власника документу.

Передбачається, що такі документи найбільш захищені від підробок та виключають можливість користування ними будь-якою особою, окрім власника. Головна ідея впровадження більш захищених документів, які забезпечують ідентифікацію особи – це суттєве підвищення захищеності суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму. Окрім поліграфічних елементів захисту від підроблення, такі документи мають також електронний захист, оскільки вся інформація, зазначена у документі, дублюється в електронному вигляді і може бути зчитана за допомогою спеціального обладнання.

Біометричні паспорти набувають все більшого поширення у світі.

На сьогодні, за даними ІСАО (Всесвітня організація цивільної авіації), більше 15 країн вже використовують автоматизовані контрольно-пропускні системи для власників електронних паспортів. Для того, щоб пройти процедуру паспортного контролю, мандрівник може скористатися електронними воротами, які звіряють його біометричні дані з інформацією, яка зберігається на чипі документа. У цьому випадку проходження прикордонного контролю триває лічені хвилини. Саме спрощений порядок перетину кордону традиційно вважається однією з головних переваг біометричного паспорта для власника.

Існує чимало переваг і у біометричних документів, які використовуються як посвідчення особи всередині держави. Як правило, сучасні внутрішні паспорти виготовляються у вигляді пластикової картки із вбудованим електронним чіпом. За умови наявності у державних органах відповідної інфраструктури та обладнання, отримання будь-яких адміністративних послуг для власника такого паспорта є комфортнішим та займає значно менше часу.

Які документи видаватимуться у перехідний період, тобто до впровадження в дію біометричних документів?

Світовий досвід показує, що розбудова електронного реєстру громадян та впровадження біометричних документів є тривалим процесом, тому норми нового Закону в Україні будуть вводиться в дію поступово. Разом з цим, залишаються чинними положення про паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затверджені Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ. Тобто, Державна міграційна служба України видаватиме громадянам документи «старого» зразка до завершення підготовчих заходів щодо впровадження біометричних документів.

Варто зазначити, що Закон не містить жодних вимог для жодних категорій осіб відносно обмеженого у часі обміну виданих раніше документів на документи нового зразка, тобто всі видані паспорти громадян України будуть чинними безстроково і обмінювати їх на біометричні паспорти – це право, але не обов’язок громадян.

Аналогічною є ситуація із паспортами громадянина України для виїзду за кордон (закордонні паспорти), які видаються терміном на 10 років. Такі документи зберігатимуть свою чинність у повному обсязі до дати, зазначеної у паспорті, як кінцева дата дії. З ними можна буде і надалі виїжджати за кордон, отримувати візи тощо.

Таким чином, впровадження Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» та заміна «старих» документів на документи нового зразка пройде поступово та не створить для громадян жодних незручностей.

Завідувач Червоноармійського РС УДМС України в Житомирській області Невмержицький О.В.

 

 

 

 


Цікаві факти

Пошук в Інтернеті

Шукати

Прогноз погоди

Статистика
сьогодні:
20
всього:
41892
перегл. сторінки:
128

Веб-портал органів виконавчої влади України

Верховна Рада України

Інтернет-представництво президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

© 2008 - 2021 Червоноармійська районна державна адміністрація


© 2008 - 2021 Червоноармійська районна рада