Веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня November 27th 2021 | 05:12

Пошук по сайту

Опитування


До уваги керівників, головних бухгалтерів, голів комісій установ, організацій, підприємств, усіх застрахованих осіб!! (оновлено)

  Здоров’я не купити, його потрібно берегти!

      Хорошівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області тримає питання охорони праці на постійному контролі. Спеціалісти відділення постійно проводять роз’яснювальну та профілактичну роботу щодо проходження працівниками різних підприємств медичного огляду.

        Метою будь-якого медичного огляду працівника є визначення стану його здоров’я, зокрема, можливості виконання ним певних трудових обов’язків. Проведення обов’язкових медичних заходів сприяє виявленню на початковій стадії професійних захворювань у працівників, встановлення у разі необхідності медичних протипоказань щодо здійснення окремих видів робіт.

        У законодавстві України чітко визначено категорії працівників, наведено перелік професій, видів діяльності, виробництв і організацій, співробітники яких підлягають обов’язковим медичним оглядам. Керівник повинен проконтролювати проходження ними цієї процедури, а також організувати за свій рахунок проведення медичних оглядів як для вже працюючих на підприємстві співробітників, так і для тих, які лише приймаються на роботу.

       Медичний огляд обов’язковий для наступних категорій працівників:

— зайнятих на важких роботах;

— на роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці;

— на роботах, де є потреба у професійному доборі;

— осіб віком до 21 року (незалежно від професії та виду діяльності).

       Для проведення попереднього (періодичних) медичного огляду працівників роботодавець повинен укласти або вчасно поновити договір із закладом охорони здоров’я та надати йому список працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, який складається у 4 примірниках.

       За результатами медогляду оформляється заключний акт, який відображає стан здоров’я всіх працівників, які пройшли обстеження, виявлення протипоказання щодо подальшої роботи у окремих з них, інші фактори. Зазначені в акті вимоги є обов’язковими до виконання для працівника і роботодавця. Результати медоглядів зобов’язують роботодавців поліпшувати умови праці працівників для забезпечення безпеки їх здоров’я.

         Працівників, які не пройшли в установлений термін медичні огляди, роботодавець відсторонює від роботи, а також не допускає до роботи тих працівників, яким за медичним висновком така робота протипоказана за станом здоров’я.

        Багаторічний досвід нашої роботи свідчить, що значно дешевше  забезпечити своєчасне проведення профілактичних заходів із запобігання професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю працівників, викликаними умовами праці, ніж потім ліквідувати їх наслідки. Тому не зволікайте і вчасно організовуйте проходження медичних оглядів.

            Завдяки постійно проведеній роботі щодо інформування керівників підприємств, на  підприємствах, установах і організаціях Хорошівського, Черняхівського та Пулинського районів за 7 місяців 2017 року зареєстровано лише лише 3 нещасні випадки, які за наслідками розслідування визнані такими, що пов'язані з виробництвом. На щастя випадки виявилися не тяжкими.

          Усього цього могло б не статися, якби роботодавець і працівники дотримувалися вимог Закону України «Про охорону праці», а саме: «Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці, в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці, а працівники зобов'язані дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства».

Забезпечення застрахованих осіб послугами з відновлювального лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду  соціального страхування України здійснюється відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Статтею 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105 визначена єдина соціальна послуга  – оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Відновлювальне лікування (медична реабілітація) - це система лікувальних заходів, які спрямовані на відновлення порушених чи втрачених функцій організму, виявлення та активізацію його компенсаторних можливостей.

Ключовими організаційними засадами санаторно-курортної реабілітації є ранній її початок, безперервність, послідовність, наступність та повнота надання медичної допомоги хворим, індивідуальний підхід та програмування відновлювального лікування.

З метою відновлення функцій уражених органів, стимулювання компенсаторних можливостей або перерозподілу існуючого функціоналу при даних патологіях у хворих, в послідовному процесі “лікування – реабілітація”, на перший план виступає рання реабілітація хворого, оскільки вона спрямована на профілактику ускладнень перенесеної хвороби, скорочення термінів тимчасової непрацездатності, зменшення показника первинної інвалідності і, найголовніше, повернення людини до суспільно корисної праці.

Згідно з вимогами пункту 4.12 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 № 12 (далі – Порядок), відбіркова комісія лікувально-профілактичного закладу приймає рішення (висновок) щодо направлення застрахованої особи, дитини або двох дітей у супроводі одного із застрахованих батьків чи особи, яка їх замінює (опікуна, піклувальника), в якому вона перебуває на лікуванні, до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу та видає путівку безкоштовно за наявності довідки страхувальника згідно з додатком 4 Порядку, завіреної робочим органом Фонду за місцем обліку страхувальника, що дійсна протягом 1 місяця.

До путівки додається виписка з медичної карти хворого з висновком відбіркової комісії та рекомендаціями щодо подальшого лікування його в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу.

Поділ путівки положеннями Порядку забороняється.

Вимоги пункту 4.12 Порядку застосовуються у разі направлення застрахованої особи, дитини або двох дітей в супроводі одного із застрахованих батьків чи особи, яка їх замінює (опікуна, піклувальника), з клініки медичної науково-дослідної установи до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу без видачі путівки.

Відбіркові комісії лікувально-профілактичних закладів, відповідно до основних принципів та організаційних засад санаторно-курортної реабілітації та експертизи тимчасової непрацездатності, здійснюють відбір та направлення хворих на санаторно-курортний етап відновлювального лікування безпосередньо із профільних стаціонарів у стані тимчасової непрацездатності з урахуванням медичних показань та протипоказань.

За рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування України застрахованій особі протягом календарного року може бути виділена лише одна путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу (пункт 4.4 Порядку).

Після проведеного лікування застрахована особа, яка отримала путівку в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу, зобов’язана повернути до лікувально-профілактичного закладу, що видав путівку, заповнений зворотний талон путівки або довідку про факт перебування в санаторно-курортному закладі, засвідчений підписом керівника та скріплений печаткою даного закладу, про що робиться відмітка у відповідному журналі обліку путівок до санаторно-курортних закладів.

Лікувально-профілактичні заклади, що здійснюють медичний відбір та направлення хворих до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, надають щокварталу звіт про путівки на санаторно-курортне лікування  відділенням Фонду та у разі порушення вимог Порядку відшкодовують Фонду повну вартість путівок відповідно до законодавства.

 

 

             Начальник                                                         О.В.Ющенко


Цікаві факти
За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 01.09.2017 року у Реєстрі зареєстровано 16823 виборця

Пошук в Інтернеті

Шукати

Прогноз погоди


Статистика
сьогодні:
60
всього:
126916
перегл. сторінки:
183

Веб-портал органів виконавчої влади України

Верховна Рада України

Інтернет-представництво президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

© 2008 - 2021 Червоноармійська районна державна адміністрація


© 2008 - 2021 Червоноармійська районна рада