Веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня December 5th 2021 | 07:51

Пошук по сайту

Опитування
Чи підтримуєте Ви перейменування вулиць, назви яких пов"язані з періодом радянської України та СРСР
повністю
потрібно розглядати кожен випадок окремо
не підтримую
все одно
На варті здоров’я маленьких українців (підсумки роботи педіатричної служби за 2009 рік)

 
       За будь-якого суспільного ладу медицина займала одне з чільних місць у розвитку людства. З виникненням нових хвороб наука
удосконалювалась, шукаючи нові шляхи для відновлення здоров’я. Особливо пріоритетне місце в охороні здоров’я завжди займала 
медична допомога дітям.
    Педіатрична служба Червоноармійського району складається з 5 педіатрів (1 – райпедіатр, 1 – ординатор дитячого відділення і 3 дільничних, які ще мають сумісництво по сільських лікарських амбулаторіях та 0,5 посади неонатолога). 
    Великою проблемою залишається обслуговування сільського дитячого населення, так як сімейних лікарів у нас лише 2, 
і амбулаторії не забезпечені лікарями взагалі.
   Під наглядом педіатрів в районі проживає 4723 дитини до 18 років, з них 264 дитини до 1-го року. 
   З 2007 року вперше за багато років в районі почала зростати народжуваність ( з 222 в 2006 році до 294 в 2009 році ), але в основному за рахунок збільшення кількості дітей, які виховуються в сім’ях соціального ризику (одиначки, багатодітні та кризові сім’ї). Так, в 2009 році  «група ризику» до 1-го року налічувала 129 дітей і 53 дитини з цієї групи були з соціально-неблагополучних сімей. Крім того, 3 дитини в 2009 році було тимчасово влаштовано в обласний будинок дитини, так як їхні матері абсолютно неспроможні їх доглядати (в основному через велику прихильність до «зеленого змія»). Для порівняння – в 2008 році в обласний будинок дитини було тимчасово влаштовано 9 дітей, 7 з них – до 1-го року. Саме ця проблема є найбільше болючою в роботі педіатрів, які спільно зі службою у справах дітей, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, кримінальною міліцією виявляють бездоглядних дітей, надають їм тимчасовий притулок та необхідну медичну допомогу в дитячому відділенні. В результаті спільної праці 20 сімей в 2009 році було взято під соціальний супровід, 15 сімей притягнуто до адміністративної відповідальності.   Але вже і під соціальним супроводом нерадиві матері продовжують народжувати дітей, пропивати їхні гроші, звалюючи весь клопіт догляду на медичних працівників. Навіть, перебуваючи в дитячому відділенні, втікають з нього, залишаючи дітей, п’ють, курять, ведуть аморальний спосіб життя. Вже і в 2010 році п’ятимісячне немовля мати покинула у дитячому відділенні, воно було направлене на тимчасове влаштування в обласний будинок дитини.
     Хочеться відмітити значне покращення умов перебування та рівня надання медичної допомоги дітям після відкриття нового корпусу лікарні. Завдячуючи головному лікарю, спонсорській допомозі та виділенню коштів з місцевого бюджету, було придбано повноцінний набір корпусних меблів для облаштування дитячого відділення. З 2008 року поступово обладнуємо відділення сучасною медичною апаратурою. Зокрема, ультразвуковий інгалятор (небулайзер) дає змогу проведення невідкладної допомоги дітям з дихальною недостатністю без внутрішньовенного введення препаратів та додаткової психологічної травматизації дитини.
   Згідно вимогам наказів МОЗ, УОЗ пологовий стаціонар в новому приміщенні оснащений  необхідним обладнанням для надання 
допомоги новонародженим (2 інкубатори, реанімаційний столик з підігрівом, електровідсмоктувач) та засобами для надання 
первинної  реанімації новонародженим (апарат ШВЛ, набір клинків для інтубації, зонди, в/в катетери). В 2008 році придбано -- пульсоксиметр, глюкометр, білірубінометр. Створено три палати для проведення індивідуальних пологів ( в тому числі і партнерських пологів за бажанням жінки), забезпечується спільне перебування матері і дитини та відповідний   тепловий режим. 
      Вагітні з групи високого ризику в плановому порядку направляються на ІІІ рівень надання медичної допомоги (ЖОЦОЗМД ).
     Також в ЦРЛ придбано УЗД-апарат для обстеження вагітних, яке планується проводити з ІІ півріччя 2010 року після проходження спеціальних курсів акушер-гінекологом. Це вирішить проблему своєчасного виявлення, якості динамічного спостереження та 
лікування патології вагітності.
    Очікуваний результат – охорона плоду та народження здорової дитини. При необхідності вагітні для дворазового УЗД-обстеження направляються в обласний перинатальний центр, там отримують медико- генетичне консультування та рекомендації 
щодо обстеження на 
TORCH-інфекції.
    Відділення інтенсивної терапії, дитяче відділення та пологовий стаціонар першочергово забезпечуються медикаментами 
для надання невідкладної допомоги, а придбання сучасної апаратури значно покращує процес лікування, а часто просто рятує
дитині життя.
    Одним із най важливіших рейтингових показників роботи педіатричної служби завжди був показник дитячої та малюкової смертності. Протягом 2009 року в районі померло 6 дітей від 0 до 14 років. Серед причин: 2 трагічні випадки, (ДТП та дія електричного струму), 1 важка вроджена патологія головного мозку та 1 гостра серцева смерть. Крім того, в ДОЛ померла дитина , 10 років, від важкої форми вірусної пневмонії.
    Малюкова смертність (до 1-го року)  в 2009 році по району склала 6,35 на 1000 дитячого населенняпри середньо-обласному показнику -  8,6.  В районі померли двоє дітей до 1-го року, які тривалий час лікувались в ДОЛ, починаючи з перинатального віку, коли й почалося захворювання. Ці випадки були детально розібрані на оперативних нарадах у головного лікаря, на медичних радах. Були зроблені висновки і детальне спланування роботи по запобіганню вищевказаних малюкових втрат.
    З 2008 року на високому рівні в районі залишається показник виходу дітей на первинну інвалідність (26,3 на 10 000 дитячого населення при середньо-обласному 23,4).   По структурі в 2009 році відмічалось оформлення дітей з психічними захворюваннями, онко-патологією, хворобами кістково-м’язової системи та очною патологією.
    На належному рівні в районі налагоджена робота по оздоровленню дітей диспансерної групи. Так, в 2009 році в санаторіях України (Євпаторія, Бердянськ, Алупка, Феодосія, Одеса, Трускавець) через районну санаторно-відбіркову комісію отримали можливість пролікуватися 64 дитини. І вже в 2010 році 18 дітей санаторно оздоровлено.
   Попри всі негаразди та неврівноваженості фінансових проблем, педіатри району самовіддано і натхненно займаються лікувальною 
справою.     Своїм покликанням вони несуть професіоналізм, тепло своїх сердець дітям, відновленню їх здоров’я та повноцінної життєдіяльності.
 
 
 
 
 
 
 
 

Цікаві факти
Відповідно до статистичних даних, у Червоноармійському районі спостерігається зменшення населення. Так, станом на 1 січня 2010 року проживає 24 тисячі мешканців. А 1січня 2009 року район нараховував 24 330 жителів.
За оперативними статистичними даними, станом на 01.01.2010 року в районі зареєстровано 520 об’єднань громадян. Серед них 56 політичних партій, 37 громадських, 105 профспілкових та 1 благодійна організації.
Червоноармійська районна картинна галерея «Пулинські барви» стала дипломантом І Всеукраїнського конкурсу музеїв.
За 2009 рік в районі народилося 294 малюків. У потойбіччя відійшло 433 людини. Зареєстровано 124 шлюби. Розлучилося 56 подружніх пар.

Пошук в Інтернеті

Шукати

Прогноз погоди

Статистика
сьогодні:
4
всього:
6339
перегл. сторінки:
26

Веб-портал органів виконавчої влади України

Верховна Рада України

Інтернет-представництво президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

© 2008 - 2021 Червоноармійська районна державна адміністрація


© 2008 - 2021 Червоноармійська районна рада