Веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня November 29th 2021 | 01:57

Пошук по сайту

Опитування
Чи підтримуєте Ви перейменування вулиць, назви яких пов"язані з періодом радянської України та СРСР
повністю
потрібно розглядати кожен випадок окремо
не підтримую
все одно
ТРИВАЄ МІЖНАРОДНА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ ГЕНДЕРНОГО НАСИЛЬСТВА»

      Акція традиційно розпочинається в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок, який відзначається 25 листопада, і триває до Міжнародного дня прав людини - до 10 грудня. В усьому світі ця акція відзначається з 1991р. Україна приєдналася до неї з 2001 року.

     Завдання акції – привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні, сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.

       Якщо звернутись до історії розвитку міжнародно-правового співробітництва у сфері захисту прав жінок, то слід відзначити, що після Другої світової війни головною рушійною силою була ООН. Заборона дискримінації за ознакою статі серед загальної проблематики прав людини вперше знайшла відображення у її актах. А у 70-х роки ХХ ст. ідея захисту прав жінок переросла в ідею гендерної рівності.

       18 грудня 1979 року ООН схвалила Конвенцію про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок. Це один з головних міжнародних документів стосовно жіночих прав, що поширюється на політичну, соціальну, економічну та приватну сфери. Україна ратифікувала Конвенцію в 1980 році в складі Радянського союзу.

      Зміст і дух Конвенції полягає в прагненні забезпечити справжнє звільнення жінок від будь-яких форм дискримінації, тобто від «будь-якої відмінності, винятку чи обмеження за ознакою статі» (ст.1). Конвенція передбачає створення національних механізмів, що забезпечують реалізацію прав жінок, надання їм реальних можливостей, які гарантують свободу вибору життєвого шляху, самореалізації для всебічного розвитку.  Конвенція є також інструментом для оцінки становища жінок у різних країнах де-юре і де-факто, вона задає рівень правового статусу жінки, що відповідає сучасним нормам у галузі прав людини. Конвенція охоплює все коло проблем – правових, політичних, соціальних, економічних, культурних, із якими стикається жінка. Нею також передбачається розробка заходів для забезпечення фактичної рівності жінок і чоловіків. Наглядом за дотриманням Конвенції державами-учасницями займається спеціальний комітет в ООН – Комітет з ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW). Кожна країна-учасниця готує доповідь про виконання в своїй країні Конвенції один раз на чотири роки.

      Положення Конвенції розкриваються в Декларації ООН «Про ліквідацію насильства щодо жінок». Ця Декларація прийнята в грудні 1993 році на Генеральній Асамблеї ООН. Декларація ґрунтується на універсальності загальнолюдських прав і необхідності утвердження для жінок прав та принципів рівності, безпеки, свободи, недоторканості і гідності. В документі підкреслюється, що насильство щодо жінок є перешкодою для досягнення рівності, розвитку світу і призводить до порушення прав і фундаментальних свобод жінок. Декларація вимагає усвідомити, що насильство по відношенню до жінок демонструє історичну нерівність власних відносин між чоловіками і жінками, що призвело до домінації чоловіків і дискримінації жінок, перешкоджаючи всебічні реалізації прав останніх.

      Але повернемося до акції «16 днів проти гендерного насильства”. Кампанія ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства. У червні 1991 року Центр Жіночого Глобального Лідерства та учасники Форуму з питань жінок, насильства та прав людини (представники – учасниці з 20 країн світу) закликали до глобальної кампанії «16 днів проти гендерного насильства”. З того часу понад тисяча осіб та організацій, з більш ніж 100 країн прийняли участь у щорічних всесвітніх кампаніях проти гендерного насильства з метою підвищення розуміння обізнаності про всі форми «насильства», якого зазнають жінки.

     Учасники кампанії користуються цим 16-денним періодом для створення руху солідарності, який підвищує обізнаність про «насильство», про порушення людських прав, в основі якого лежать гендерні причини. Дати, обрані для проведення кампанії, символічно наголошують на  зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей: 25 листопада – Міжнародний день боротьби  за ліквідацію насильства стосовно жінок, 10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини. У цей шіснадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день солідарності з людьми, які живуть з ВІЛ/ СНІД, 2 грудня – Міжнародний день боротьби за відміну рабства, 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, 5 грудня – Міжнародний  день волонтера. Таким чином, майже кожний день означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми «насильства» є порушенням прав людини.  

Поради щодо попередження насильства в сім’ї

 Не дозволяйте себе принижувати .

 

 Результати досліджень показують, що більше ніж 93 % жінок-жертв фізичного насильства тривалий час дозволяли кривдити себе словами. Тобто, спочатку жертва потерпає від психологічного насильства, а потім відбувається фізичне насильство.

 Не дозволяйте себе ображати, принижувати з початку стосунків, не дозволяйте по відношенню до себе дій, які можуть привести до насильства.

 

Правильно оцінюйте ситуацію.

 Сімейні конфлікти здійснюються в замкнутому просторі будинку чи квартири, не немає можливості зовнішнього втручання. У разі загрози конфлікту треба вийти з дому – конфлікт на людях, як правило, стає менш напруженим.

 Якщо виникає загроза конфлікту (і як наслідок – насильства), спробуйте запросити людину, яка зменшить напруження, - наприклад, родича. Але не слід використовувати в ролі громовідводу дітей. Бережіть їх нервову систему і не провокуйте насильства по відношенню до дітей.

 

Не провокуйте конфлікти.

 Статистика свідчить, що більш ніж 60 % убивств і тяжких тілесних ушкоджень здійснюються на побутовому грунті, тобто є наслідком імпульсивних, а не спланованих дій.

 Якщо відомо, що один із членів сім’ї негативно реагує на якісь дії (наприклад, уживання Вами алкоголю, запізнення, контакти з певними особами та ін.), не провокуйте конфлікти і як наслідок – і потенційне насильство.

 Якщо ж Ви бажаєте примусити чоловіка ревнувати, злитися та інше – Ви провокуєте негативне ставлення до Вас, конфлікт і потенційне насильство.

 

Будьте особливо обережними з п’яними.

 Значну частину насильств по відношенню до жінок здійснюють п’яні чоловіки. Дуже часто у п’яному стані агресивними стають цілком неконфліктні люди. Якщо Ви бачите, що чоловік перебуває у стані сп’яніння, не з’ясовуйте з ним стосунків, не реагуйте на його провокації та намагайтесь заспокоїти його, не робіть різких зауважень.

 Якщо зупинити конфлікт не вдається, спробуйте залишити приміщення: вийдіть в іншу кімнату, до сусідів, на вулицю.

Якщо випадки насильства вже мали місце.

 

 В такому випадку жінка має бути готова протистояти наступним актам насильства. Для цього слід:

 - продумати дії на випадок повторного насильства,

 - розказати про насильство тим, хто може допомогти,

 - визначити місце, куди можна піти у випадку загрози насильства,

 -  домовитися із сусідами, щоб вони викликали міліцію, якщо почують крики з квартири,

 - у безпечному, але доступному місці заховати документи, певну суму грошей, книжку з номерами телефонів, інші важливі папери, певний одяг та необхідні ліки,

 - унеможливити доступ до інформації про місцеперебування потерпілої,

 - знищити всі можливості знайти потерпілу,

 - визначити, що саме з цінних речей слід забрати з дому,

 - заздалегідь знайти номери телефонів місцевих служб, які можуть надати необхідну підтримку.

Насильник повинен знати, що обов’язково буде покараний.    

За більш  детальною інформацією звертайтесь до Червоноармійського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

Наша адреса: смт. Червоноармійськ, вул. Леніна, 123, кімната 211; телефон: 32 - 1 - 72

Пам’ятайте: всі люди вільні і рівні у своїй гідності і правах.


 

Цікаві факти

Пошук в Інтернеті

Шукати

Прогноз погоди

Статистика
сьогодні:
20
всього:
41892
перегл. сторінки:
532

Веб-портал органів виконавчої влади України

Верховна Рада України

Інтернет-представництво президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

© 2008 - 2021 Червоноармійська районна державна адміністрація


© 2008 - 2021 Червоноармійська районна рада