Веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня November 27th 2021 | 04:23

Пошук по сайту

Опитування
Якою мірою Ви задоволені якістю надання медичних послуг закладами району
не задоволені;
цілком задоволені;
рідко задоволені;
важко сказати
Географічне положення та природні умови

     Червоноармійський район знаходиться у центральній частині Житомирської області.
     Межує він на заході з Баранівським і Новоград-Волинським, на півдні - з Романівським, на південному сході- з Житомирським, на сході - з Черняхівським, на північному сході - з Володарсько-Волинським і на півночі - з Емільчинським районами.
     Територія району в широтному напрямі перетинає залізнична магістраль Житомир-Новоград-Волинський і автострада Київ – Чоп. Це сприяє розвитку економічних зв'язків району з іншими районами області.
     Поверхня району в сучасному її вигляді - рівнини і дуже одноманітна.
     Лише на вододілі р. Тні і її приток в районі с. Улашанівка, Андріївка, Рудокопи зустрічаються кристалічні породи, які залягають на певній глибині. В цілому рельєф району сприяє розвитку сільського господарства.
     На корисні копалини район бідний. В багатьох місцях зустрічаються перемиті кварцові піски, але найбільше їх родовище, що має промислове значення, яке слугувало міцною основою для розвитку скляної промисловості до подій 1917-1920 рр.
     Є запаси каоліну, глини та торфу.
     Глина і пісок використовувалися до здобуття Незалежності для виробництва цегли, черепиці на Червоноармійському, Пулино-гутському і Великолугівському цегляних заводах.
     Клімат району м'який, помірно-континентальний і залежить від повітряних мас, що йдуть з Атлантичного океану, Континентальної Азії і Арктики.
     Зима не холодна, літо не жарке, різниця середньої температури січня І липня невелика ( січень - 5,5 -5,6 ° ; липня + 17,6 +18,4 ° ).
     Вегетаційний період досить довгий,, але шкідливо впливають на розвиток рослин приморозки, що бувають у квітні, часом у травні, а також рано восени - вересень-жовтень.
     Опадами район забезпечений у нормі. Максимум опадів припадає на літні місяці - червень-липень.
     Протягом року переважають Західні вітри, підвищена хмарність сприяє вирощуванню технічної культури - льону-довгунця.
     Озер на території району немає, річок та боліт мало. Найбільша річка Тня (права притока Случі).В селі Івановичі бере початок р. Ірша, яка впадає в р. Тетерів. Заболоченість району становить 1,4 % площі, або 56 гектарів.
     Ґрунти району переважно дерново - слабопідзолисті піщані, середньо підзолисті супіщані і глинисто-піщані. Природна родючість їх невисока, вони бідні на органічні речовини і легко втрачають їх, мають мало вапна, їм властива підвищена кислотність.
     Район розташований у зоні мішаних лісів, переважна більшість території району зорана, і питома вага лісових угідь мала.
     Ліси і чагарники займають площу 18, 7 % площі району, або складають 16177 гектарів.
     На слабопідзолистих піщаних ґрунтах ростуть хвойні ліси. Такі ліси поширені в с. Новий Завод, В'юнки, Шереметів. Ці ліси є дуже бідним трав'янистим покровом. На знижених вологих ділянках до основної породи сосни домішуються береза, вільха, осика, тут багато моху, росте багно, верес, а на горбах-черниця, брусниця.
     На середньопідзолистих суглинистих і супіщаних ґрунтах в районі Тетьківки, Зеленої Діброви, Пулино-Гути, Очеретянки, Ясинівки поширені листяні ліси - дуб, граб, клен, липа, ясен, берест, береза, вільха, місцями сосна. З трав'яних рослин поширені різні болотні трави: папороть, хвощі, мох.
Площа району в теперішніх показниках становить 924 км , або 85381 гектара, населення - 25 800 чоловік ( станом на 2001 р.), населення смт Червоноармійськ – 5.323 осіб, щільність ( осіб \ кв.км) – 576.270
 

Цікаві факти
За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 21.11.2016 року у Реєстрі зареєстровано 16968 виборців

Пошук в Інтернеті

Шукати

Прогноз погоди


Статистика
сьогодні:
711
всього:
110263
перегл. сторінки:
4057

Веб-портал органів виконавчої влади України

Верховна Рада України

Інтернет-представництво президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

© 2008 - 2021 Червоноармійська районна державна адміністрація


© 2008 - 2021 Червоноармійська районна рада