Веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня November 27th 2021 | 04:24

Пошук по сайту

Опитування
Якою мірою Ви задоволені якістю надання медичних послуг закладами району
не задоволені;
цілком задоволені;
рідко задоволені;
важко сказати
Історична географія

     Протягом своєї історії Червоноармійськ мав три назви.
     Уперше населення згадується в письмових джерелах у середині XII століття під назвою Чортоліси.
     У літописах зазначено, що існував так званий " Чортів ліс", названий так за непрохідні хащі, завали відмерлих дерев. Ліс займав значну територію нинішнього Червоноармійського та Ємільчинського районів. Згідно легенди в давнину тут ховалися від християн язичники та їх жерці - волхви. Один з волхвів був дуже кровожадібним, підпалював церкви, вбивав священиків. За це його спіймали та спалили на вогнищі. По легенді душа волхва й досі блукає по Чортовому лісі, якого вже давно немає.
     Вже у XVI столітті це поселення згадується під іншою назвою - Пулини. Точно не встановлено, від чого пішла назва населеного пункту.
Існують декілька гіпотез щодо походження назви. Перша говорить, що давним-давно, під час татарських нападів, селище було повністю зруйноване, заросло полином. Можливо, від цього пішла назва, а можливо інше.
     У стародавніх переказах, зібраних на території Володарсько-Волинського району, стверджується, що ця назва могла піти від польського прізвища Пулин. До речі, люди з таким прізвищем і тепер проживають у селах Ягодинка, Турчинка Володарсько-Волинського району. Є підстава вважати, що від прізвища шляхтичів, що селилися в Чортолісах, пішла назва Пулини.
     Але є і третя. В 1410 році село входило до складу Литовського князівства. В цей же рік об’єднані польсько-літовсько - руські війська розбили під містом Грюнвальд 80-тисячну армію Тевтонського ордена. Біля 15 тисяч німецьких лицарів було захоплено в полон. Литовці не стали убивати полонених, а запропонували їм переселитися на вільні території в князівстві й перейти до підданства литовського князя. Частина німців обрала Чортоліси, які згодом й перейменували в Пулини, а поселення стало німецькою колонією.
5 жовтня 1935 року вийшла постанова Президії Центрального Виконавчого комітету УСРР, згідно якої Пулини було перейменовано на Червоноармійськ. Ця назва зберігається і понині.

Цікаві факти
За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 21.11.2016 року у Реєстрі зареєстровано 16968 виборців

Пошук в Інтернеті

Шукати

Прогноз погоди


Статистика
сьогодні:
674
всього:
110257
перегл. сторінки:
2741

Веб-портал органів виконавчої влади України

Верховна Рада України

Інтернет-представництво президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

© 2008 - 2021 Червоноармійська районна державна адміністрація


© 2008 - 2021 Червоноармійська районна рада