Веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня November 29th 2021 | 01:30

Пошук по сайту

Опитування
Якою мірою Ви задоволені якістю надання медичних послуг закладами району
не задоволені;
цілком задоволені;
рідко задоволені;
важко сказати
Наш край у давнину

     Селище міського типу Червоноармійськ має давню історію, про що свідчать його назви, писемні та археологічні джерела.
     Заселення території почалося ще в період первіснообщинного ладу. У 60-х роках XX століття учнями Червоноармійської середньої школи під керівництвом Шпіра В.С. було проведено археологічні дослідження.
     Були досліджені : селище Червоноармійськ, села Ягодинка, Сколобів, В’язовець та інші.
     Тут була знайдена велика кількість кременевих знарядь праці, серед них різці, скребки, рубила, нуклеуси, списи, ножевидні інструменти.
     Територія входила в зону зледеніння, а основним заняттям було полювання на тварин.
     Тут було знайдено велику кількість бивнів та зубів мамонтів, зуби дикого коня, кам'яні знаряддя праці періоду пізнього палеоліту.      Полювання доповнювалося збиральництвом.
     Але основні знаряддя праці відносилися до періодів неоліту - енеоліту (8-3 тис. рр. до. н. е,), які були знайдені при розкопках в межах району та Ягоденської стоянки у 1964-1967 роках.
     Ці знаряддя праці підтверджували, що територія селища була заселена в давнину.
     Основним матеріалом для виготовлення знарядь праці залишався камінь, але його обробка значно удосконалилася. З'явилися нові способи обробки каміння-свердління, шліфування, пиляння.
     Знайдена велика кількість кам'яних сокир з просвердленими отворами, долото, гачки, трикутні кременеві вкладиші, різці, наконечники стріл, вузькі ножевидні пластини та інше.
     Основними видами господарювання було збиральництво та полювання. Але з'являються примітивне землеробство, приручення тварин, ткацтво, виготовлення керамічного посуду. На це вказують знайдена зернотерка., серпи, пряслиця, залишки кераміки.
     Знаряддя праці відносяться до трипільської культури. Зустрічаються знаряддя праці інших культур, а саме: кельтської та фат”янівської, що вказує на обмін між поселенням.
Інше поселення пізньотрипільської культури виявлене на території села Курне, де також єслов'янські кургани VІ-VII століть.
 

Цікаві факти
За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 21.11.2016 року у Реєстрі зареєстровано 16968 виборців

Пошук в Інтернеті

Шукати

Прогноз погоди


Статистика
сьогодні:
715
всього:
110263
перегл. сторінки:
2485

Веб-портал органів виконавчої влади України

Верховна Рада України

Інтернет-представництво президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

© 2008 - 2021 Червоноармійська районна державна адміністрація


© 2008 - 2021 Червоноармійська районна рада