Веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня December 2nd 2021 | 02:28

Пошук по сайту

Опитування
Якою мірою Ви задоволені якістю надання медичних послуг закладами району
не задоволені;
цілком задоволені;
рідко задоволені;
важко сказати
Наш край у ХІІ – ХІІІ ст.

     Історичні пам'ятки та літописи свідчать, що Чортоліси - це дуже давній населений пункт на древлянській землі.
     У лісах, біля селища, було зроблено багато знахідок доісторичних часів. Між іншим, заслуговує на увагу особисте городище, з яких одне " згідно людських традицій, було призначено для чоловіків, друге - для жінок. Поблизу селища знаходилося одне з " бабиних городищ ", яке мало вигляд квадратного окопу." (1)
     З часів Київської Русі цими шляхами пролягав стародавній шлях, що вів з Києва у стародавні землі. Цей шлях проходив( по сучасних територіях ) з Києва на Житомир через Кам'янку, Вільськ, Староолександрівку, Червоноармійськ,, Соколів, Улашанівку та Новоград - Волинськ („ старий шлях” ).
     У добу міжусобних війн київські князі часто не мирилися між собою. Вони, добре озброєні, вчиняли набіги один на одного, пробираючись через непрохідні хащі Чортолісся.
     Згідно Іпатіївського літопису, у 1150 році „ за тікаючи з Києва Ізяславом Андрій Суздальський посилає своє військо, яке женеться за ним аж до Чортового лісу, але, не наздогнавши, повертається ні з чим ".(2)
     Наступного року, 1151, вигнаний знову з Києва, Ізяслав через цей же Чортів ліс поспішно проводить своє військо на Київ. Місто було відібрано в Андрія Суздальського. ( 3 ).
     В 1231 році Владислав, галицький боярин, з полками королевича Андрія зав'язує битву коло Біюбжека і з ліса Чортового женеться за ним аж до річки Деревиці. (4 )
     Після того, як 6 грудня 1240 року монголо - татарська орда під проводом хана Батия взяла Київ, вона рушила далі на захід, знищуючи все на своєму шляху, Чорноліси та інших поселень були спустошені.
     " Старим шляхом ", " Батиєвою дорогою” монголо - татари вели полонених, везли награбоване майно. Чортоліси поросли полином.
Подальша доля Чортолісів до XV століття невідома.

Цікаві факти
За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 21.11.2016 року у Реєстрі зареєстровано 16968 виборців

Пошук в Інтернеті

Шукати

Прогноз погоди


Статистика
сьогодні:
715
всього:
110263
перегл. сторінки:
2409

Веб-портал органів виконавчої влади України

Верховна Рада України

Інтернет-представництво президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

© 2008 - 2021 Червоноармійська районна державна адміністрація


© 2008 - 2021 Червоноармійська районна рада