Веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня November 27th 2021 | 04:42

Пошук по сайту

Опитування
Якою мірою Ви задоволені якістю надання медичних послуг закладами району
не задоволені;
цілком задоволені;
рідко задоволені;
важко сказати
Наш край у вирії війн та революцій

Напередодні Першої світової війни Пулини були Волосним центром Житомирського повіту Київської губернії, в якому проживали люди різних національностей та релігійних конфесій. У ньому була високо розвинута промисловість та сільське господарство.
З початком Першої світової війни у 1914 році майже половина працездатного чоловічого населення було мобілізовано на фронт. Зросли ціни на все необхідне, а саме: на житнє борошно, сіль, сірники. З серпня 1915 по серпень 1916 року ціна пуда житнього борошна зросла в 1,5 рази, а одного пуда солі - майже в два рази.
В Пулинах було створено інтендантство, яке займалося постачанням армії. Селяни постачали зерно, сіно, доросле населення залучалося до ремонту та будівництва доріг воєнного призначення.
Зменшилися посівні площі і врожайність, занепало ремесло, погано розвивалася торгівля, поширилась спекуляція.
Навесні 1915 року наш край охопила епідемія холери, віспи та тифу. Сотні жителів району стали жертвами хвороб. Понад 100 чоловік, які були мобілізовані на фронт, не повернулися додому, чимало повернулося каліками.
Відомий факт, що російська контррозвідка арештувала конюха Вольдемара Вольфа, жителя Пулин, який за 200 крб, які отримував після кожного завдання, працював зв”язним міжприфронтовій резидентури німців й військовою австрійською розвідкою. Про „ дія-льність” Вольфа говорить такий факт. Перший в історії Першої світової війни авіаналіт на тили російських військ дирижаблів - „ цеппелінів” німці разом з австрійцями зробили в червні 1915 року, й відбулося це під Пулинами. Тоді „ цеппелінам” вдалося знищити декілька сотень одиниць російської військової техніки й декілька тисяч військових було вбито. Контррозвідка арештував Вольдемара Вольфа та розстріляла.
1 вересня 1916 року в Пулинах та с. Сколобів було відкрито поштові відділення, які були підпорядковані Житомирській поштово-телеграфній конторі.
Немало горя та страждань дісталося мешканцям Пулин, Пулинської та Курненської волостей, та інших волостей нашого краю під час революційних подій Лютневої, Жовтневої революцій 1917 р. в Росії та Української революції 1917-1920 рр.
В січні 1918 року в Пулинах було встановлено радянську владу, після того, як радянські війська витиснули війська Центральної ради, але утриматися надовго радянська влада не змогла. За остаточну її перемогу майже три роки точилася запекла боротьба проти більшовиків.
У 1918 році Україну було окуповано 450-тисячною австро-німецькою армією. Більше півроку, з березня по листопад 1918 року, продовжувалася окупація нашого краю іноземцями. Це ще більше ускладнило положення населення нашого краю.
Після відступу німців Пулини і навколишні села були під владою Директорії, якою керував С.Петлюра. Але невдовзі війська Директорії були витіснені бійцями Таращанського полку.
Влітку 1919 року, скориставшись просуванням на півдні військ Денікіна, проти якого були кинуті основні сили Червоної армії, на територію Пулинської волості знову вступили війська Петлюри, але у вересні 1919 року бійці 45-го стрілецької дивізії Г.Котовського розгромили війська С.Петлюри.
23 вересня 1919 року в Пулинах почав діяти волосний революційний комітет, а по селах створювалися сільські революційні комітети.
25 квітня 1920 року територія нашого району була в напрямі основного удару польської армії. За два дні білополяки захопили Пулини, Житомир, Бердичів, Коростень.
Жителі Пулин і навколишніх сіл ховалися від ворога, або знищували хліб та худобу, придатний для роботи реманент. Крім того, на окупованій території розгорнувся партизанський рух.
Житомирський прорив Першої Кінної армії примусив білополяків залишити Київ, Житомир. Далі Перша Кінна армія взяла курс на Новоград-Волинський через наш край.
В ніч з 9 на 10 червня підрозділи 79 полку Першої Кінної армії визволили від білополяків Мартинівку і поступово всю територію
району.  В Червоноармійську на  могилі викарбувані слова: " Тут поховано десять червоноармійців, які загинули від руки білополяків у 1920 році в боротьбі за встановлення Радянської влади". (34)
У 1921 році в с. Пулини знаходився штаб 54 кавалерійського полку кавалерійської дивізії Г.Котовського .
Після вигнання іноземців Червона армія Російської республіки продовжувала боротьбу з різноманітними угрупованнями.
Почалася нова - радянська історія. 
 

Цікаві факти
За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 21.11.2016 року у Реєстрі зареєстровано 16968 виборців

Пошук в Інтернеті

Шукати

Прогноз погоди


Статистика
сьогодні:
289
всього:
111270
перегл. сторінки:
3698

Веб-портал органів виконавчої влади України

Верховна Рада України

Інтернет-представництво президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

© 2008 - 2021 Червоноармійська районна державна адміністрація


© 2008 - 2021 Червоноармійська районна рада