Офіційний веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
 
   
  12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua  
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня 21 червня 2018 р.
 
 
 
 

Пошук по сайту
 

Шукати
 
 

Опитування
 


Голосувати
 
 
 
 
БЕЗПЕКА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Найбільш поширений відпочинок влітку – це відпочинок на воді. Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати, щоб почувати себе на воді спокійно та впевнено а у випадку необхідності надати допомогу людині, яка потрапила в біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Основні умови безпеки на воді є:

  • правильний вибір та обладнання місць купання;
  • навчання дорослих і дітей плаванню;
  • постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих;
  • суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах.

Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10 м/с, температурі води – не нижче + 18 оС, повітря не нижче + 24 оС. Після прийняття їжі купатися  можна не раніше ніж через 1,5 – 2 години. У воді варто знаходитись не більше 15-20 хвилин. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

Правилами поведінки на воді забороняється стрибати та пірнати з містків, дамб, дерев, високих берегів. Не використовуйте для плавання небезпечні засоби - дошки, колоди, автомобільні камери, які не передбачені для плавання. Не вживайте спиртні напої під час купання. Не допускайте у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг. Не допускайте подачу помилкових сигналів небезпеки, та заходити глибше, ніж до поясу дітям, які не вміють плавати.

Категорично забороняється купання дітей без супроводу дорослих. Під час купання проводиться перевірка наявності дітей у відповідності до їх куп одягу.

Дорослий під час купання з дітьми повинен увійти у воду першим до дозволеної межі дітям, а вийти останнім, постійно спостерігаючи за дітьми, що перебувають під його наглядом.

Від переохолодження під час купання з’являються судоми, що зводять руки і ноги, намагайтесь утриматись на поверхні води і кличте на допомогу. При відчутті стягування пальців руки потрібно швидко з силою стиснути пальці кисті руки у кулак, зробити різкий відкидаючий рух рукою у зовнішній бік та розтиснути кулак; при судомі ікроножного м’яза необхідно, зігнувшись, двома руками обхопити ступню постраждалої ноги і з силою піджати ногу в коліні поперед себе.

До потопаючої людини підпливають ззаду, якщо це не можливо, то потрібно піднирнути під потерпілого і сильно штовхнути ліве(праве) коліно спереду. На обстеження постраждалого, видалення рідини та підготовку до проведення штучної вентиляції легень є 4-5 хвилин, тому що потім відбудуться незворотні зміни в організмі.

Діяти треба швидко за наступними кроками:

  1. Покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню.
  2. Пальцями видалити з порожнини рота пісок та мул.
  3. За підборіддя висуньте вперед нижню щелепу і стиснути крила носа.
  4. Наберіть повітря у свої легені, щільно схопіть відкритий рот потерпілого на зробіть пробне вдування повітря в його легені. Одночасно «краєм ока» контролюйте підіймання грудної клітки, якщо воно є – продовжуйте. Кількість вдувань – 16-20 за хвилину.
  5. Для зовнішнього масажу серця основної долоні кисті руки вздовж передньо-нижньої поверхні грудини. основу другої долоні впоперек першої, розігніть руки в ліктьових  суглобах. Робіть ритмічні поштовхи всією масою тулубу, зміщуючи грудину в напрямку до хребта з частотою 80-100 рухів за хвилину. Ознакою правильності виконання закритого масажу серця є наявність пульсових поштовхів, синхронно з натискуванням на грудину, на сонних артеріях.

Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри.

Пам’ятайте! Вода – це запорука нашого життя, але жартувати з нею не можна, бо вода нікому не прощає легковажності та жартів.      

 

Завідувач  сектору

житлово-комунального господарства

та цивільного захисту населення

райдержадміністрації                                                                      І.В. Кайданюк

 
 
 
 
 
 

Цікаві факти
  За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 01.09.2017 року у Реєстрі зареєстровано 16823 виборця  
 

Пошук в Інтернеті
 

Шукати
 
 

Прогноз погоди
 

 
 

Статистика
 
сьогодні:
5
всього:
132296
перегл. сторінки:
301
 
 
© 2008 Червоноармійська районна державна адміністрація
© 2008 Червоноармійська районна рада
AMCMS v3.0