Офіційний веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
 
   
  12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua  
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня 24 травня 2018 р.
 
 
 
 

Пошук по сайту
 

Шукати
 
 

Опитування
 


Голосувати
 
 
 
 
Інформація щодо випадків захворювання на ботулізм

Упродовж останнього тижня в країні продовжують реєструватися випадки захворювання на ботулізм серед населення країни  пов’язані з вживанням рибної продукції, зафіксовано нові випадки захворювання на ботулізм у трьох регіонах України: у Полтавській, Сумській та Запорізькій областях.  У Києві зафіксовано черговий випадок ботулізму- чоловік з'їв в'яленого карася, купленого в "Ашані"

   За останнім повідомленням, випадок захворювання на ботулізм мешканки с. Микільське Полтавської області ймовірно пов’язаний із продукцією виробництва ФОП Сидоренко І.З., що здійснює свою діяльність у м. Черкаси. У зв’язку із чим фахівцями Держпродспоживслужби Черкаської області в рамках проведення санітарно-епідеміологічного розслідування випадку ботулізму, проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства про безпечність та якість харчових продуктів, санітарних та ветеринарних норм і правил у рибопереробному цеху ФОП Сидоренко І.З.

  Під час перевірки встановлено, що будь-які відомості (журнал вхідного контролю сировини, результатів контролю виробництва продукції, технологічні журнали, копії товарно-транспортних накладних, якісних посвідчень та ін.) щодо виробництва риби в’яленої відсутні, що унеможливило встановити факти виготовлення та реалізації продукції на даному підприємстві (асортимент, кількість, місця відправлення та ін.). Проте, відповідно до письмового пояснення підприємця, документи на продукцію, які було представлено в торгівельній мережі Полтавської області (а це якісне посвідчення та декларація виробника) ним не видавались, підпис та печатка підроблені.

   За результатами розслідування випадку захворювання на ботулізм мешканця смт. Недригайлів  Сумської області, встановлено, що захворювання ймовірно пов’язано із вживанням риби в’яленої домашнього виготовлення, яку було придбано в Київській області. Залишків риби на час проведення розслідування не було. Із родичами хворого проведено бесіду щодо профілактики  ботулізму.

     Захворювання на ботулізму мешканки м. Дніпрорудне Василівського району Запорізької області також, ймовірно, пов’язане із вживанням копченої риби невідомого походження, придбаної, зі слів родичів постраждалої, в КП «Дніпрорудненський міський ринок».

Спеціалістами Держпродспоживслужби Запорізької області розпочато розслідування щодо даного випадку та поінформовано територіальний орган місцевого самоврядування. Директору КП «Дніпрорудненський міський ринок» надіслано пропозицію з вимогою до закінчення епідеміологічного розслідування тимчасово призупинити реалізацію риби холодного копчення суб’єктам господарювання, які здійснюють продаж риби, організувати проведення ветеринарно-санітарного обстеження місць продажу рибної продукції.

Водночас у МОЗ попереджають, що в Україні відсутня реєстрація медичних імунобіологічних препаратів таких, як сироватки протиботулінічні, сироватка проти отрути гадюки та павука каракурти тощо. Відтак у лікарнях відсутні препарати, які рятують життя хворим на смертельній інфекційні хвороби, зокрема, ботулізм.
 

На сьогодні комплекс протиепідемічних заходів щодо профілактики випадків ботулізму пов’язаних з продукцією ФОП Меркулов А.В. триває.

  Держпродспоживслужба рекомендує громадянам тимчасово утриматись від вживання в їжу в’яленої риби У разі придбання у торговельних мережах в’яленої риби зазначених вище виробників повернути цю продукцію до місця продажу. 

 
 
 
 
 
 

Цікаві факти
  За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 01.09.2017 року у Реєстрі зареєстровано 16823 виборця  
 

Пошук в Інтернеті
 

Шукати
 
 

Прогноз погоди
 

 
 

Статистика
 
сьогодні:
46
всього:
131333
перегл. сторінки:
121
 
 
© 2008 Червоноармійська районна державна адміністрація
© 2008 Червоноармійська районна рада
AMCMS v3.0