Офіційний веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
 
   
  12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua  
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня 19 червня 2018 р.
 
 
 
 

Пошук по сайту
 

Шукати
 
 

Опитування
 


Голосувати
 
 
 
 
Спалах ботулізму в Україні: причини захворювання, симптоми, лікування

В Україні почастішали випадки захворювання на ботулізм після вживання в'яленої риби: за останні два тижні ботулізм діагностували у понад п'ятнадцяти людей з різних областей. Мінімум дві людини померло.

Держпродспоживслужба повідомляє , як розпізнати і лікувати ботулізм.

Що таке ботулізм

Ботулізм - це важке токсикоінфекційне захворювання, в результаті якого відбувається ураження нервової системи.

Ботулізм: причини

Заразитися ботулізмом можна через їжу і воду, а також при попаданні в організм аерозолів, що містять найсильнішу органічну отруту ботулотоксин. Ботулотоксин також міститься в піску і грунті.

В основному зараження відбувається через вживання в'яленої, копченої та солоної риби, рибних, м'ясних, грибних і овочевих консервів, ковбаси і м'ясних продуктів у вакуумній упаковці, неочищеної картоплі, наприклад, запеченої у фользі. Відрізнити інфіковані продукти від якісних неможливо.

Уразливі місця - це слизові оболонки дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту, рани, пошкоджена шкіра і легені.

Від людини до людини інфекція не передається.

Ботулізм: симптоми

Інкубаційний період протікає від декількох годин до 2-5 днів. Хвороба розвивається швидко - в середньому від 18 годин до однієї доби.

При зараженні ботулізмом спостерігається блювота, діарея, слідом здуття живота, запор і затримка сечовипускання. Порушується зір - в очах каламутніє або двоїться, можуть розширюватися зіниці. Хворий відчуває м'язову слабкість, у нього відбуваються паралічі, ураження лицьового нерва. Також симптомами ботулізму є сухість у роті, порушення ковтання, гугнявість голосу. Зараження супроводжується підвищенням температури тіла, прискореним диханням, тахікардією, підвищенням кров'яного тиску, блідістю шкіри.

Важка форма хвороби може привести до летального результату.

Імунітет після перенесеного захворювання не розвивається.

Ботулізм: лікування

При перших симптомах отруєння необхідно відразу звернутися до лікаря. Спочатку пацієнтові мають промити шлунок, щоб видалити залишки токсину. Лікують ботулізм спеціальними антитоксичними сироватками. При розладах дихання призначають штучну вентиляцію легенів.

Однак в Україні існує проблема із забезпеченням населення сироватками від ботулізму, тому що через малий попит їх виробники не поспішають реєструвати ці лікарські засоби. Про це розповіла виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. За її словами, Міністерство вже попросило ВООЗ і Червоний Хрест надати сироватку Україні у вигляді гуманітарної допомоги.

Держпродспоживслужба рекомендує громадянам тимчасово утриматись від вживання в їжу в’яленої риби !

 
 
 
 
 
 

Цікаві факти
  За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 01.09.2017 року у Реєстрі зареєстровано 16823 виборця  
 

Пошук в Інтернеті
 

Шукати
 
 

Прогноз погоди
 

 
 

Статистика
 
сьогодні:
131
всього:
132239
перегл. сторінки:
119
 
 
© 2008 Червоноармійська районна державна адміністрація
© 2008 Червоноармійська районна рада
AMCMS v3.0