Відповідальність за порушення виборчого законодавства

           Важливим елементом  побудови правової держави є проведення демократичних виборів на основі європейських принципів та стандартів. Досягнення таких цілей неможливе без забезпечення належного захисту виборчих прав громадян, невідворотності відповідальності за їх порушення.

Наразі в Пулинському районі триває виборчий процес. 29 жовтня 2017 року відбудуться вибори голів Пулинської, Мартинівської, Курненської, Соколівської ОТГ та депутатів відповідних рад. Процес висування та реєстрації кандидатів на голів та депутатів ОТГ завершився. Наступний етап виборчого процесу – проведення агітації.

           Під час проведення агітації варто пам’ятати, що порушення виборчих прав громадян охороняється кримінальним законом. Будь-які неправомірні діяння, спрямовані на підкуп виборців за  вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права чи права на участь у референдумі (відмова від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці (дільниці референдуму) більше одного разу, голосування за окремого кандидата на виборах, кандидатів від політичної партії, місцевої організації політичної партії або відмова від такого голосування, передача виборчого бюлетеня іншій особі) караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.                                   

           Крім того, встановлюється кримінальна відповідальність не тільки для осіб, які здійснюють підкуп виборців, а й тих, хто на це погоджується. Тобто, прийняття неправомірної вигоди за відмову від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці більше ніж один раз, голосування за окремого кандидата на виборах або за відмову від голосування, передачу виборчого бюлетеня іншій особі карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1,7 тис. до 5,1 тис. грн.) або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.                          

           Підкуп виборців, погодження на отримання неправомірної вигоди за вчинення будь-яких дій в інтересах кандидатів, збирання підписів, вчинення інших дій, які не відповідають чинному виборчому законодавству не повинно мати місце, оскільки таким чином громадяни Пулинського району не матимуть змоги вільно виявити свою волю щодо обрання майбутніх голів та депутатів ОТГ, а отже і обрати своє майбутнє. Конституцією України проголошено право громадян брати участь в управлінні державними справами через вибори, тобто це одне з основоположних політичних прав, які гарантовані державою і мають неухильно дотримуватись.

           Таким чином, система кримінальної відповідальності за порушення виборчих прав громадян забезпечує захист виборчих прав громадян в повному обсязі. Тому, для того щоб вдаватися до будь-яких неправомірних дій під час проведення виборчого процесу варто оцінити ступінь відповідальності, яка може настати за вчинення таких дій.

 

 

 

 

Голова адміністрації                                                  В.М.Байда

 

 
 

© 2008 Червоноармійська районна державна адміністрація
© 2008 Червоноармійська районна рада
AMCMS v3.0