Офіційний веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
 
   
  12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua  
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня 20 червня 2018 р.
 
 
 
 

Пошук по сайту
 

Шукати
 
 

Опитування
 


Голосувати
 
 
 
 
Створення місцевих пожежних команд – запорука пожежної безпеки у сільській місцевості!

29 жовтня 2017 року на території Пулинського району відбулися вибори голів об’єднаних територіальних громад (ОТГ). З 01 січня 2018 року на території району починають функціонувати 4 ОТГ. У зв’язку з цим постає нагальне питання у створенні підрозділів (місцевих пожежних команд) у новостворених ОТГ. Найголовнішою причиною створення місцевих пожежних команд в ОТГ є віддаленість 27 державної пожежної частини смт Пулини від населених пунктів району.

Відповідно до норм, ефективний радіус обслуговування пожежних депо треба приймати 5 км по дорогах загального користування. Мешканці населених пунктів, віддалених від смт Пулини на десятки кілометрів, у випадку виникнення пожежі стають заручниками часу, який витрачає пожежна автоцистерна на прибуття до місця призначення, тому Пулинський районний сектор Управління ДСНС України у Житомирській області пропонує створити підрозділи місцевої пожежної охорони на території Курненської, Соколівської та Мартинівської об’єднаних територіальних громад.

Безперечною перевагою таких підрозділів є те, що вони, у разі виникнення пожежі або іншої надзвичайної події, в рази швидше розпочнуть локалізацію та ліквідацію надзвичайної події, відповідно і збитки завдані вогнем будуть менші. Як свідчать приклади інших регіонів України, а також деяких районів Житомирської області, існування місцевої пожежної охорони у населених пунктах об’єднаних територіальних громад є досить доцільним.

На першому етапі створення МПО потрібно розглянути на сесіях ОТГ питання необхідності створення таких підрозділів. У разі прийняття позитивного рішення розробити та затвердити Статут місцевої пожежної команди. Далі провести роботу щодо розміщення підрозділів МПО на території ОТГ, затвердити перелік населених пунктів, які підпадають в зону обслуговування місцевих пожежних команд. Кожна місцева пожежна команда матиме пожежний автомобіль, пожежне депо, підтримуватиме постійний зв’язок із 27 ДПРЧ смт Пулини. Чергування членів МПК повинно здійснюватися цілодобово. Усі члени команд мають пройти навчання з питань ліквідації надзвичайних подій (гасіння пожеж).

Головною і невід’ємною складовою створення МПК є фінансування даних підрозділів. Фінансування місцевих пожежних команд має здійснюватися за кошти місцевих бюджетів, засновників, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб. Саме створення місцевих пожежних команд у районі забезпечить надійний захист громадян, населених пунктів, виробничих об’єктів та сільськогосподарських угідь від пожеж.

 

 
 
 
 
 
 

Цікаві факти
  За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 01.09.2017 року у Реєстрі зареєстровано 16823 виборця  
 

Пошук в Інтернеті
 

Шукати
 
 

Прогноз погоди
 

 
 

Статистика
 
сьогодні:
174
всього:
132294
перегл. сторінки:
73
 
 
© 2008 Червоноармійська районна державна адміністрація
© 2008 Червоноармійська районна рада
AMCMS v3.0