Офіційний веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
 
   
  12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua  
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня 21 травня 2018 р.
 
 
 
 

Пошук по сайту
 

Шукати
 
 

Опитування
 


Голосувати
 
 
 
 
Прийомна сім'я, як форма сімейного влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування

На сьогодні прийомна сім'я, як соціальний інститут виховання та розвитку дітей, які за певних життєвих обставин залишилися без батьківського піклування, зайняла чільне місце у державній системі захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Тільки на території Пулинського району функціонує 11 прийомних сімей, в яких виховується 26 прийомних дітей.

            Прийомна сім'я – це сім'я або окрема особа, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від 1-го до 4-х дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Метою створення прийомних сімей є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти влаштовуються в сім'ю до досягнення вісімнадцятирічного віку або до закінчення навчання у професійно-технічних чи вищих навчальних закладах, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.

            Принципова відмінність прийомних сімей від наявних в Україні інших форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, полягає в тому, що прийомна сім'я є формою державної опіки над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, коли частину функцій - матеріальне забезпечення утримання дітей, оплату праці прийомним батькам, методичну підготовку прийомних батьків та допомогу у вихованні сироти, а також контроль за утриманням і вихованням дитини – держава залишає за собою.В свою чергу, соціально-педагогічна роль прийомної сім'ї обумовила досить чіткі і жорсткі правила їх створення. Відбір та відповідне навчання кандидатів у прийомні батьки, оцінка їх придатності є досить складним та відповідальним процесом.

            На сьогоднішній день в Пулинському районі на обліку перебуває 127 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Більшість з цих дітей знайшли своє щастя в турботливих сім’ях опікунів, піклувальників, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Так, на території району проживає 4 усиновлених дитини, функціонує 11 прийомних сімей, 1 дитячий будинок сімейного типу та 45 родин опікунів та піклувальників. Це доказ того, що доброта і милосердя – невід’ємна ознака нашого суспільства. Та, нажаль, ще є діти, які шукають собі родину. Тож звертайтесь за  консультацією та фаховою допомогою з питань створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, усиновлення, встановлення опіки до служби у справах дітей Пулинської райдержадміністрації за адресою: вул. Шевченка, 104, кабінет №112 тел.: 3-16-52.

 
 
 
 
 
 

Цікаві факти
  За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 01.09.2017 року у Реєстрі зареєстровано 16823 виборця  
 

Пошук в Інтернеті
 

Шукати
 
 

Прогноз погоди
 

 
 

Статистика
 
сьогодні:
41
всього:
131188
перегл. сторінки:
37
 
 
© 2008 Червоноармійська районна державна адміністрація
© 2008 Червоноармійська районна рада
AMCMS v3.0