Офіційний веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
 
   
  12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua  
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня 25 червня 2018 р.
 
 
 
 

Пошук по сайту
 

Шукати
 
 

Опитування
 


Голосувати
 
 
 
 
ЗАРАЗНИЙ ВУЗЛИКОВИЙ ДЕРМАТИТ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ТА ФАКТОРИ ЙОГО ПЕРЕДАЧІ

Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби (ЗВД ВРХ), вірусна хвороба великої рогатої худоби, що характеризується пропасницею, набряками підшкірної клітковини, внутрішніх органів та кінцівок, утворенням типових, схильних до некротичного розпаду вузликів (горбочків) у шкірі та слизових оболонках травного каналу й дихальних шляхів, ураженням очей та генералізованим лімфаденітом.

ЗВД зареєстровано на території  Російської федерації. Небезпека наближається до України!

На ЗВД хворіє велика рогата худоба та інші тварини у тому числі: буйволи, зебри. Є повідомлення про захворювання овець. Людина на ЗВД не хворіє.

Хвороба небезпечна високими економічними збитками, тому що викликає значне зниження молочної і м'ясної продуктивності, знижує якість шкіряної сировини. У корів порушується статева циклічність, у стільних корів виникають аборти.

Хвороба переважно передається кровосисними комахами: комарами, ґедзями, москітами і мухами деяких видів. Найбільша кількість тварин хворіє у місцях великого скупчення комах. Зареєстрована передача збудника телятам через молоко корови. Помічено, що вірус можуть поширювати птахи, особливо водоплавні, зокрема чаплі. В деяких випадках вірус може передаватися через корми та воду.

Інкубаційний період хвороби може тривати від 3 до 30 днів, переважно 7 - 10 діб.

Першими клінічними симптомами є підвищення температури тіла до 40 градусів, гіперемія і набряки слизових оболонок ротової й носової порожнин, статевих органів , виділення з очей і носа. В ділянці підгруддя , вимені та кінцівок розвиваються набряки , хода стає скованою. Хворі тварини відмовляються від кормів , швидко худнуть , у них різко знижуються надої. Поверхневі лімфовузли різко збільшуються в розмірі, мають вигляд пухлин , іноді абсцедують.

Невдовзі після підвищення температури тіла на шкірі в ділянці шиї, голови, грудей, черева, кінцівок та вимені з’являються щільні округлі або ледь видовжені вузлики з плоскою поверхнею, проходить процес некротизації тканини.

Якщо Ви помітили схожі ознаки негайно сповістіть ветеринарного лікаря !

У разі підтвердження спалаху захворювання, в раніше благополучних регіонах негайно здійснюють забій усіх хворих та підозрюваних щодо захворювання тварин, ретельну дезінфекцію та дезінсекцію, проводять усі карантинно-обмежувальні ветеринарно-санітарні заходи, механічну чистку та дезінфекцією приміщень та території утримання тварин.

Для обробки приміщень, обладнання, загонів, території вогнища інфекції, забійних пунктів та інших місць, де перебували тварини, використовують дезінфекційні розчини, що знешкоджують вірус ЗВД:

• 20%-ий розчин етилу та хлороформу.

• 3%-ий лужний розчин.

• 1%-ий розчин фенолу.

• 4-5%-й розчини лізолу, молочної кислоти.

  В зв'язку  з підвищенням температурного режиму  інтенсивності розмноження та льоту кровососних комах для  попередження ряду захворювань   які передаються  кровососними комахами   проводяться заходи  боротьби  шляхом систематичної обробки волосяного покрову тварин  інсектицидами і репілентами .

Із сучасних інсектицидних препаратів для зовнішнього застосування рекомендовано:

         - Водні емульсії «Бутокс» 0,001%, «Неостомазан» 0,0125% методом оприскування. З розрахунку 1 л на дорослу тварину і 0,5 л для молодняку, щоденно за високої активності гнусу;

-«Байофлай Пурон» 10мл на дорослу тварину;

-Ектосан-плюс» (водний розчин у співвідношенні 1:500) з розрахунку 180-200 мл на корову, коня, 50-100 мл на телят, лошат).

З метою профілактики ентомозів  та хвороб які передаються кровососними комахами , кліщами і недопущення виникнення їх негативних наслідків у період випасання худоби необхідно на час масового льоту кровосисних комах:

- випасання тварин проводити до та після льоту кровососів ( вранці та ввечері);

- випасання худоби проводити на пасовищах, які добре продуваються вітрами;

- літні табори розміщувати в місцях віддалених від річок, боліт, вологого лісу;

Застосування препаратів необхідно виконувати згідно з настановами з дотриманням усіх загально прийнятих заходів безпеки.

 

Пулинське  управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

 
 
 
 
 
 

Цікаві факти
  За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 01.09.2017 року у Реєстрі зареєстровано 16823 виборця  
 

Пошук в Інтернеті
 

Шукати
 
 

Прогноз погоди
 

 
 

Статистика
 
сьогодні:
122
всього:
132449
перегл. сторінки:
20
 
 
© 2008 Червоноармійська районна державна адміністрація
© 2008 Червоноармійська районна рада
AMCMS v3.0