Офіційний веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
 
   
  12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua  
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня 25 червня 2018 р.
 
 
 
 

Пошук по сайту
 

Шукати
 
 

Опитування
 


Голосувати
 
 
 
 
Міні-інтерв’ю з головою РДА про результати від впровадження реформ та ініціатив в районі

Які наслідки для соціально-економічного розвитку району дали запроваджені реформи децентралізації?

           На сучасному етапі розвитку України, як демократичної правової держави, важливу роль відіграє запровадження реформи з децентралізації влади, яка полягає в утвердженні демократичного управління, передачі владних повноважень територіальним органам, забезпеченні широкої участі громадян в управлінні справами держави й суспільства в цілому.

Спільними зусиллями керівництва районної державної адміністрації та районної ради проведено організаційні заходи щодо обєднання територіальних громад району. В результаті проведених заходів створено чотири об’єднані територіальні громади, а саме: Пулинська селищна об’єднана територіальна громада, до складу якої увійшли Пулинська селищна рада, Зеленополянська, Пулино-Гутська, Очеретянська, Кошелівська, Івановицька, Ялинівська сільські ради; Курненська сільська об’єднана територіальна громада у складі Курненської, Великолугівської, Старомайданської, Тетірської, Стрибізької сільських рад; Мартинівська сільська об’єднана територіальна громада у складі Мартинівської, Бабичівської, В’юнківської, Новозаводської сільських рад; Соколівська сільська об’єднана територіальна громада у складі Соколівської, Андріївської, Теньківської сільських рад і 29 жовтня 2017 року проведені перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

           Залишилась не охоплена об’єднанням Павлівська сільська рада у складі двох населених пунктів: с.Павлівка та с.Шереметів. Продовжується організаційна та роз'яснювальна робота щодо майбутнього приєднання Павлівської сільської ради до однієї з суміжних територіальної громади.

 

Які зміни відбулись в районі в результаті децентралізації влади?

Щодо економічного розвитку району слід відмітити, що децентралізація дала змогу об’єднаним територіальним громадам самостійно розпоряджатись коштами, які надійшли від податків та зборів. Можна відмітити значний ріст надходжень до бюджетів селищної та сільських рад, що дає можливість направити кошти на соціально-економічний розвиток. Так, до бюджету Пулинської ОТГ надійшло за 4 місяці 2018 року власних доходів у сумі 7399,1 тис.грн, що на 1792,2 тис.грн. більше минулого року, до бюджету Соколівської ОТГ - 1266,2 тис.грн., що на 132,3 тис.грн. більше минулого року, до бюджету Мартинівської ОТГ-1818,5 тис.грн., що на 392,6 тис.грн. більше минулого року, до бюджету Курненської ОТГ-2312,5 тис.грн., що на 317,7 тис.грн. більше минулого року. Протягом 2018 року до загального фонду зведеного бюджету району надійшло 242,6 тис.грн. при плані 90,1 тис.грн. Перевиконання становить 152,5 тис.грн.

           Для залучення інвесторів в економіку району, створюються всі умови щодо забезпечення рівного захисту прав, інтересів, майна суб»єктів інвестиційної діяльності незалежно від форми власності. Розглядаються різні можливі інвестиціїні пропозиції, які могли б впровадиться на даній території. Проводяться зустрічі з потенційними інвесторами, які планують вкладати свої кошти в різні сфери, в т.ч. в галузь сільського господарства.   

           В результаті децентралізації в галузі освіти району відбулись значні зміни. На­шим ді­тям по­т­рі­б­на кон­ку­ре­н­т­но­с­п­ро­мо­ж­на та які­с­на осві­та, не­за­ле­ж­но від то­го, чи во­ни на­вча­ють­ся в мі­сь­кій, чи в сіль­сь­кій шко­лі. Щоб сіль­сь­кі ді­ти бу­ли кон­ку­ре­н­т­но­с­п­ро­мо­ж­ни­ми у по­да­ль­шо­му жит­ті, їх не­об­хід­но за­без­пе­чи­ти су­час­ни­ми умо­ва­ми на­вчан­ня.

           Рішенням сесії районної ради загальноосвітні школи було передано у власність територіальних громад. Відбулась реорганізація загальноосвітніх шкіл  району: створено опорну школу на базі Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів та її філії - Очеретянську та Чернявську, що надало можливість виділення коштів з державного бюджету на капітальний ремонт автодороги с.Очеретянка –с.Ясна Поляна.

           За рахунок коштів районного бюджету та бюджету Пулинської селищної ради розроблений проект «Капітальний ремонт Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст. за адресою: смт.Пулини, вул.Шевченка,158, Житомирської області (комплексна термосанація) і планується провести наступні роботи: заміна покрівельного матеріалу даху школи,утеплення покрівлі горища приміщення, ремонт вимощення по периметру  будівлі, встановлення блискавкозахисту, утеплення зовнішніх стін будівлі, завершення заміни вікон на енергозберігаючі, влаштування зовнішнього оздоблення.

           В 2017 році з районного бюджету на умовах співфінансування за принципом «70*30» на Пулинську опорну школу та Мартинівську ЗОШ придбано шкільні автобуси, також у поточному році прийнято рішення сесії районної ради та виділено кошти в сумі 540 тис.грн. на придбання шкільного автобуса Соколівській ЗОШ за вищезазначеною програмою.

           Зараз ми працюємо над переобладнанням шкільної бібліотеки у сучасну медіатеку. Для цих потреб виділено з обласного бюджету кошти в сумі 180 тис.грн. Також за ініціативи дружини Президента Марини Порошенко створюємо інклюзивно-ресурсний центр Пулинської селищної ради для надання психолого-педагогічної підтримки та допомоги дітям з обмеженими фізичними можливостями. На обладнання центру виділено кошти з державного бюджету в сумі 113 тис.грн.

           В 2018 році планується побудувати три та реконструювати два спортивні майданчики для міні-футболу із штучним покриттям. Вже виготовлено за рахунок місцевого бюджету проектно-кошторисну документацію та проведено експертизу для будівництва спортивного майданчика в с. Мартинівка. Триває виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва спортивного майданчика в с. Стрибіж та для реконструкції спортивного майданчика в с. Курне та с. Кошелівка. Виготовлено проектно-кошторисну документацію,проходить експертиза по будівництву спортивного майданчика в смт. Пулини. За рахунок співфінансування державного та місцевого бюджетів будується будинок спортивного комплексу в смт.Пулини. Вже виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено експертизу.

           Найпроблемнішим питанням району є реформування галузі медицини. Неодноразові консультації з керівниками медичних установ району та органів місцевого самоврядування привели до прийняття рішення про реорганізацію КУ «РЦПМСД» Пулинської районної ради шляхом перетворення її в комунальне некомерційне підприємство «ЦПМСД» Пулинської районної ради та передачу 3 ФП на баланс Пулинської селищної ради, 6 ФП та 2 АЗПСМ на баланс Курненської сільської ради та 2 ФП на баланс Соколівської сільської ради. У Мартинівській сільській раді створене нове некомерційне комунальне підприємство- АЗПСМ.

           Вперше за багато років за ініціативи Президента України починає трансформуватися система охорони здоров’я, де лікар матиме гідну оплату і умови праці, а пацієнт – якісні послуги. Задля цього за ініціативи адміністрації  розробляється проект будівництва двох нових сучасних медичних амбулаторій з житлом для лікарів в с. Курне та с. Соколів за рахунок державної субвенції з державного бюджету та за рахунок співфінансування із місцевого бюджету на рівні 20%. На даний час виготовляється проектно-кошторисна документація та триває процес оформлення земельних ділянок.              

           Процес реорганізації галузі є довготривалим,він наразі ще не завершений, продовжується. Зокрема, на сьогодні вже 2555 жителів району підписали декларації з лікарями. Цей процес завжди активно обговорюється з громадськістю та органами місцевого самоврядування.

           Відповідно до  розпорядження КМУ від 31.01.2018 року №60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність ОТГ»  проходить процес передачі земель сільського господарства державної форми власності за межами населених пунктів. Зокрема 06.06.2018 року у ГУ Держгеокадастру у Житомирській області відбудеться офіційна передача земель сільського господарства державної форми власності за межами населених пунктів у власність Соколівської ОТГ. Надалі відповідна передача земель відбудеться і у Курненській,Мартинівській та Пулинській ОТГ згідно графіку.


 

Як допомагає держава в розвитку громад в районі?

           У 2017 році Пулинському району з державного бюджету було спрямовано 3 млн. 200 тис. грн. у відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 р. № 310-р «Деякі питання розподілу у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» (із змінами).

           За рахунок даних коштів профінансовано 52 інвестпроекти. Станом на 01.01.2018 року освоєно 3 млн. 98 тис. 914 грн, що становить 96,84% від виділених коштів. Неосвоєні кошти в сумі 101 тис. 85 грн є перехідними. За рахунок даної субвенції було проведені частково будівництво водогінної мережі в с.Андріївка, реконструкція приміщення школи під дитячий дошкільний навчальний заклад в с.Павлівка, капітальні ремонти 2 фельдшерських пунктів с.Бабичівка, с.Видумка, 3 закладів культури в с.Видумка,с.Корчівка, с.Вюнки , 4 дитячих дошкільних навчальних заклади в с.Великий Луг, с.Очеретянка, с.Тетірка, с.Чернявка, 5 приміщень шкіл в с.Івановичі, с.Кошелівка, с.Чернявка, с.Стрибіж, смт.Пулини , 1 лікарської амбулаторії в с.Новий Завод, 2 дороги Пулино-Гутського та Теньківського старостинських округів, благоустрою смт.Пулини, придбано 16 комплексних систем автономного вуличного освітлення для смт.Пулини с.Вюнки, с.Зелена Поляна, с.Курне,селище Курне, с.Ялинівка, с.Кошелівка, с.Очеретянка, с.Старий Майдан, с.Соколів, с.Теньківка, с.Тетірка, с.Буряківка, с.Ягодинка,с.Веселе, смт.Пулини, 4 дитячих ігрових майданчиків для с. Нарцизівка,с.Ясна Поляна, с.Зелена Поляна,с.Курне , 3 котлів для закладів культури с.Кошелівка (2), с.Чернявка, медичне обладнання для АЗПСМ та ін.

           Також було спрямовано субвенцію з обласного бюджету місцевим бюджетам в розмірі 2 млн. 326 тис. 895 грн. За рахунок даних коштів профінансовано 64 інвестпроекти. Станом на 01.01.2018 року освоєно 2 млн. 143 тис. 362 грн, що становить 92,11% від виділених коштів. За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році проведено «Капітальний ремонт водонапірної башти вул. Шевченка 49, в смт. Пулини Житомирської області» загалом на суму 1062,222 тис.грн, в тому числі кошти ДФРР – 955,992 тис. грн.

           Для участі у конкурсному відборі інвестиційних програм та проектів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в Житомирській області у 2018 році підготовлено, подано та зареєстровано на сайті ДФРР 9 інвестиційних проектів на загальну суму 17 млн. 146 тис. грн. На даний час 3 об’єкти пройшли обласну конкурсну комісію та направлені до Мінрегіону на погодження та затвердження (Капітальний ремонт Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст. за адресою: смт. Пулини, вул. Шевченка, 158, Житомирської області (комплексна термосанація); Капітальний ремонт водопровідно-каналізаційних мереж в с. Соколів Червоноармійського району Житомирської області (коригування); Будівництво (розширення) водогінної мережі в с. Соколів Червоноармійського району Житомирської області (коригування))

           За рахунок державної субвенції з державного бюджету та за рахунок співфінансування із місцевого бюджету на рівні 20%. планується побудувати 2 нові сучасні медичні амбулаторії з житлом для лікарів в с. Курне та с. Соколів. На даний час виготовляється проектно-кошторисна документація та триває процес оформлення земельних ділянок.

           В 2018 році за рахунок державного бюджету в сумі 223 тис.грн. проведено ремонт доріг місцевого значення загального користування,а саме усунено ямковість 386 кв.м.дороги (Симаківка-Бараші-Пулини-Коростишів-Котлярка -86 кв.м., Соколів-Ясна Поляна -150кв.м., Теньківка/Київ-Чоп/ через Соколів -150кв.м.). В даний час проводяться роботи по грейдеруванню доріг з додаванням нового матеріалу (білощебеневого покриття) в напрямку сіл Стара Рудня, Зелена Діброва, Теньківка, Соколів, протяжністю 14,7 км. Також проводиться ремонт дороги Симаківка-Бараші-Пулини-Коростишів-Котлярка в напрямку сіл Зелена Поляна та Івановичі. Проводяться роботи по грейдеруванню доріг в напрямку сіл Буряківка, Староолександрівка,Ялинівка,Колодіївка,Юлянівка(протяжністю 50,8 км.), Стрибіж-Олізарка-Новий Завод-Гута-Юстинівка (54,2 км.), Пулини-Кошелівка-Радецька Болярка (32,6 км.)

 

Як ви вважаєте чи відчули жителі Пулинського району переваги процесу децентралізації?

Так думаю,що відчувають. Громади самі розпоряджаються своїми коштами і спрямовують їх на свій розсуд на благоустрій населнних пунктів району  та соціально-економічний розвиток, що свою чергу спонукає їх на розроблення заходів по наповненню місцевих бюджетів, також вони відчувають відповідальність за проведену роботу перед жителями району. У центрі селища та селах району  триває благоустрій: викладається бруківка, упорядковуються клумби, з’явилось вуличне освітлення в населених пунктах району, нові зупинки транспорту.

 

Ва­ші по­ба­жан­ня жи­те­лям ра­йо­ну?

Хо­чу по­ба­жа­ти всім ві­ри­ти у вла­с­ну спро­мо­ж­ність, пра­цею, на­тхнен­ням ро­би­ти лад в кра­ї­ні. Тво­ри­ти, ру­ха­ти­ся впе­ред, щоб нас оці­ни­ли май­бу­т­ні по­ко­лін­ня.

 

 
 
 
 
 
 

Цікаві факти
  За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 01.09.2017 року у Реєстрі зареєстровано 16823 виборця  
 

Пошук в Інтернеті
 

Шукати
 
 

Прогноз погоди
 

 
 

Статистика
 
сьогодні:
122
всього:
132449
перегл. сторінки:
63
 
 
© 2008 Червоноармійська районна державна адміністрація
© 2008 Червоноармійська районна рада
AMCMS v3.0