Веб-сайт Пулинської районної державної адміністрації та районної ради
12000, Житомирська обл., Пулинський район, смт. Пулини, вул. Шевченка, 104, тел. 8(04131)3-16-14, 3-22-60, 3-11-22, 3-23-46, crda@i.ua
Історія Загальна характеристика Район у світлинах Інвестиції Анонси подій Інтернет-приймальня November 27th 2021 | 04:19

Пошук по сайту

Опитування


Звіт голови Пулинської РДА за 2016 рік

 

І. Загальні питання

1. Адміністративно-територіальний устрій, стан розвитку об’єднання територіальних громад

Пулинський район був створений у 1923 році та розташований у центральній поліській частині Житомирської області.

Територія району становить 0,853 тис.кв.км (2,8% від площі області), в тому числі сільгоспугідь 68% (в т.ч. рілля – 74%), ліси – 21%, інше – 11%.

За своїми агрокліматичними, грунтовими і економічними умовами район відноситься до південно-західного Житомирського Полісся.

До складу Пулинського району входять: 67 населених пунктів, у тому числі: селище міського типу – 1, сіл – 66.

Органи місцевого самоврядування: 1 районна, 1 селищна та 19 сільських рад. Об`єднаних територіальних громад на території району немає.

2. Населення: чисельність, склад

На території  району станом на 01.11.2016 року проживало 23,0 тис.чол. ( що становить 1,8% від населення області), з них – 17,6 тис. сільського населення (що  становить 3,4% від сільського населення області), 5,4 тис. міського населення ( що становить 0,7% від  міського  населення області).

Зменшення відбулося за рахунок природного – на 412 осіб (18 осіб на 1000 наявного населення) та міграційного – на 52 особи (2,3 особи на 1000 наявного населення) скорочень.

Природний рух населення у січні-листопаді 2016 року характеризувався зменшенням кількості народжених та суттєвим перевищенням кількості померлих над кількістю живонароджених: на 100 померлих осіб – 52 народжених.

3. Організаційно-кадрові питання місцевих держадміністрацій

У 2016 році головою райдержадміністрації видано 392 розпорядження. Найбільша їх кількість видана з питань: земельних питань -176,  соціального захисту населення – 61; з гуманітарних питань – 44; бюджетно-фінансових - 22; використання надр, охорони природи, ліквідація наслідків аварії на ЧАЕС, надзвичайних ситуацій – 21; економіки, торгівлі – 20; житлово-комунального господарства – 10, архітектури, будівництва – 6, промисловості та агропромислового комплексу – 4.

Протягом 2016 року керівництвом райдержадміністрації проведено 52 наради. Також, проведено 12 засідань колегії райдержадміністрації, на яких розглянуто 28 питань із 16 запланованих, а саме:

Про підсумки роботи із зверненнями громадян  у  2015 році та виконання в районі вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення.

Про роботу господарського комплексу району в зимових умовах 2015-2016 року.

Про підсумки виконання Програми  економічного і соціального розвитку району на  2015 рік.

 Про підсумки виконання  бюджету району за  2015 рік.

Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків влітку 2016 року.

Про підготовку сільськогосподарських підприємств району до весняно-польових робіт та завдання по їх проведенню.

Про підсумки опалювального сезону 2015-2016 року та завдання з підготовки господарського комплексу району до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2016-2017 року.

Про стан виконання актів та доручень Президента України, розпоряджень голів обласної та районної державних адміністрацій.

Про упорядкування та облаштування спортивних майданчиків на території району.

Про хід виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 25.09.2012 №280 «Про виконання районної комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки».

Про підсумки проведення на території району місячника з санітарної     очистки та благоустрою населених пунктів.

Про стан заготівлі кормів в сільськогосподарських підприємствах району.

Про стан здійснення перевірок з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі.

Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку та бюджету району за І півріччя 2016 року.

Про підсумки проведення призову громадян району на строкову  військову службу та набору на контрактну службу у ІІ кварталі 2016 року.

Про хід виконання рішення колегії райдержадміністрації від 23.06.2016 №13 «Про стан здійснення перевірок з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі».

Про підсумки роботи із зверненнями громадян за І півріччя 2016 року та виконання в районі вимог Закону України „Про звернення громадян”, актів Президента України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення

Про результати перевірки КУ «Центральна районна лікарня» Пулинської районної ради управлінням фінансів райдержадміністрації за 2015 та 5 місяців 2016 року.

Про підсумки роботи господарського комплексу району з підготовки до осінньо-зимового періоду 2016-2017 років.

Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку та бюджету району за 9 місяців 2016 року.

Про перевірку військового обліку в сільських, селищній радах, на підприємствах, установах та організаціях. Підведення підсумків перевірок.

Стан проведення рекламно-агітаційної роботи щодо умов прийняття та проходження військової служби за контрактом.                                                          

 Про стан виконання актів та доручень Президента України, розпоряджень голів обласної та районної державних адміністрацій.

Про хід виконання розпорядження  голови райдержадміністрації «Про стан пожежної безпеки на території району та вжиття невідкладних заходів щодо попередження загибелі і травмування людей на них».

Про стан використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій по Пулинському району Житомирської області.

Про Програму економічного і соціального розвитку Пулинського району на 2017 рік.

Про стан  забезпечення пожежної безпеки в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району.              

Районною державною адміністрацією налагоджена система цілісної роботи щодо якісного добору та ефективного використання кадрового потенціалу у місцевих органах виконавчої влади, надання практичної та методичної допомоги працівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, забезпечення їх необхідними нормативними документами та роз’ясненнями, контролю за дотриманням чинного законодавства з питань державної служби.

Кадрова робота ведеться відповідно до затвердженого річного плану роботи з кадрами райдержадміністрації, планів роботи регіональної ради по роботі з кадрами, які затверджуються на півріччя, планів роботи головного спеціаліста з питань персоналу апарату райдержадміністрації.

Кадровий потенціал районної державної адміністрації складає 64 державних службовців. Серед працюючих державних службовців району жінки складають 70%, чоловіки – 30%.

Станом на 01.01.2017р. в райдержадміністрації вакантна посада першого заступника голови райдержадміністрації.

В 2016 році реорганізації структури райдержадміністрації не проводилося.

Протягом 2016 року звільнено 2 із 13 керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. Одна посада керівника структурного підрозділу райдержадміністрації залишається вакантною. В апараті райдержадміністрації є вакантною посада категорії «Б» - завідувач сектору організаційної роботи апарату райдержадміністрації.

У 2016 році проведено один конкурс на заміщення вакантної посади категорії «Б» - начальника служби у справах дітей райдержадміністрації.

Пріоритетним напрямом кадрової роботи є підготовка та підвищення кваліфікації державних службовців та забезпечення на цій основі професіоналізації державної служби.

Щорічно державні службовці райдержадміністрації проходять навчання в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій відповідно до затвердженого плану-графіку.

 В 2016 році навчання пройшли 20 державних службовців.

4. Взаємодія з органами місцевого самоврядування

Кількість депутатів районної ради– 26;

Склад: ВО «Батьківщина»-7; Солідарність -6; Опозиційний блок–4;  Народна партія-3; Радикальна партія Олега Ляшка -2; «Сила людей»-2; «Нова держава»-2.

Утворено депутатську групу «Пулинський край» в складі 4 депутатів.

Районна державна адміністрація тісно співпрацює з районною та місцевими радами. Плани роботи райдержадміністрації та районної ради взаємоузгоджуються, готуються перспективні (річні) та поточні (квартальні) плани роботи райдержадміністрації.

Спільно розробляються проекти місячних і тижневих планів основних організаційних заходів керівництва районної державної адміністрації та районної ради.

Для вивчення окремих проблем на місцях районна рада створює робочі групи, тимчасові комісії, до складу яких залучаються працівники органів виконавчої влади. Комісії працюють на рівних правах, разом готують висновки, пропозиції і рекомендації з питань, що вивчаються.

Голови постійних комісій та керівники депутатських фракцій політичних партій районної ради при розгляді важливих питань беруть участь у засіданнях колегії райдержадміністрації.

Районною державною адміністрацією забезпечується здійснення повноважень, делегованих їй районною радою.

Щороку голова районної державної адміністрації звітує перед районною радою з питань виконання бюджету, програми соціально-економічного розвитку району та делегованих повноважень.

ІІ. Стан здійснення повноважень щодо соціально-економічного  розвитку регіону

1. Стан реалізації регіональної стратегії розвитку та виконання плану заходів з її реалізації, програм і проектів регіонального розвитку

2.Зовнішньоекономічна діяльність, міжрегіональне та транскордонне співробітництво

Зовнішньоекономічна діяльність.

Зовнішньоторговельний оборот району за 9 місяців 2016 року склав:  обсяг експорту товарів, вироблених підприємствами району – 524,3 тис. дол. США, обсяг імпорту – 99,6 тис. дол. США. Порівняно з відповідним періодом минулого року  обсяг експорту товарів  зменшився  на 81,5%, а обсяг  імпорту зменшився на 94,1 %. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі  становить 424,7 тис.дол.США.

Бюджет, фінанси та облік

Протягом 2016 року до бюджету району (без урахування міжбюджетних трансфертів) надійшло 26183,3 тис. грн., що на 60,9 % або на 9915,1 тис. грн. більше у порівнянні з надходженнями у 2015 році.

Порівняно з затвердженими місцевими радами показниками, з урахуванням змін, надходження до бюджету району на 2972,9 тис. грн. або на 12,8 % більші.

Забезпечено виконання планових показників районним, селищним та сільськими бюджетами, затверджених відповідними радами.

У 2016 році районним бюджетом розміщувався депозитний вклад в ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК» в сумі 600,0 тис. грн., за яким бюджетом отримано 49,7 тис. грн. відсотків. 

У 2016 році з державного бюджету місцевим бюджетам району надійшло 8055,2 тис. грн. базової дотації та 1360,8 тис. грн. стабілізаційної дотації.

До загального фонду бюджету району надійшло з державного бюджету 120176,0 тис. грн. субвенцій.

Протягом 2016 року місцевими бюджетами району проведено видатків на загальну суму 172329,4 тис. грн., що на 23,7 % або на 33022,2 тис. грн. більше відповідного показника 2015 року. Видатки загального фонду бюджету склали 160578,2 тис. грн., що на 18,3% або на 24784,1 тис. грн.. більше відповідного показника 2015 року. На заробітну плату з нарахуваннями спрямовано 60228,3 тис. грн., що становить  37,5% всіх видатків загального фонду та на 4162,1 тис. грн.. більше, ніж у 2015 році.

Питома вага заробітної плати та інших соціальних виплат становить 81,5% від усіх видатків загального фонду бюджету.

На утримання закладів соціально-культурного призначення, виплату допомог, надання пільг та субсидій населенню спрямовано 86,4% обсягу видатків загального фонду бюджету району або 138799,0 тис. грн.

На придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів спрямовано 901,3 тис. грн., на продукти харчування – 1541,2 тис. грн., що становить 151,9% та 86,4% у порівнянні з 2015 роком.

На розрахунки з оплати комунальних послуг та енергоносіїв спрямовано 4013,2 тис. грн., що на 57,9 тис. грн. більше, ніж у 2015 році.

Вільний залишок коштів загального фонду місцевих бюджетів станом на 01.01.2017 року становить 4861,6 тис. грн., що на 14,5 тис. грн. більше відповідного показника 2016 року.

Капітальні видатки у 2016 році склали 7893,1 тис. грн., що на 6382,8 тис. грн. або 522,6% більше відповідного показника 2015 року.

Станом на 01.01.2017 року відсутня дебіторська та кредиторська заборгованість місцевих бюджетів по заробітній платі та за енергоносії.

4. Управління державною власністю, дерегуляція та підприємництво

Підприємництво

З числа юридичних осіб по галузях економіки працюють сільськогосподарські підприємства, підприємства торгівлі, громадського харчування, будівництва, промисловість (на даний час в районі ця галузь не набула значного розвитку).

  В економіці району провідне місце займає багатогалузеве сільськогосподарське виробництво.

  Спостерігається слабкий розвиток галузі промисловості.  В 2016 році   відсутні промислові   підприємства основного кола.

  Станом на 01.01.2017 р. кількість малих підприємств району  налічує 101 суб’єкт, середніх підприємств  – 1, а також  507 фізичних осіб-підприємців.

   Кількість суб’єктів середнього підприємництва у розрахунку на  10 тис. осіб наявного населення -0,4 од.

   Кількість суб’єктів малого  підприємництва у розрахунку на  10 тис. осіб наявного населення – 44 од.

  Питома вага обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) малих підприємств до загальних обсягів реалізованої продукції в районі складає  86%.  

  З метою ефективної підтримки підприємницької ініціативи безробітних, особливо із сільської місцевості, районним центром зайнятості проводяться     інформаційні семінари.

 За  січень-грудень 2016 р.  професійне  навчання  за направленням  служби   зайнятості  пройшло 104 особи, з них 41 особа  проходила  стажування  безпосередньо  на  робочому місці. 

В районі  працює Центр надання  адміністративних  послуг   районної  державної адміністрації. Протягом  2016 року через ЦНАП  району надано  5141 адміністративна послуга  ( за 2015 рік - 4755 адміністративних послуг).  Загальна кількість адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП складає 59 одиниць.

 За 9 місяців 2016 року загальний обсяг роздрібного товарообороту підприємств, включаючи ресторанне господарство (без урахування обороту фізичних осіб-підприємців)   склав 39999,6тис.грн. або 92,0% (у порівняльних цінах) порівняно до відповідного  періоду минулого року (за 9  місяців 2015р.- 39876,4 тис.грн.).

Торговельні заклади району в повному обсязі забезпечені хлібом та хлібобулочними  виробами. В продажу є  в достатній кількості борошно, цукор, круп’яні вироби, рослинна олія.

 На території району в малочисельних населених пунктах відсутні стаціонарні об’єкти торгівлі, тому організовується виїзна торгівля фізичними особами – підприємцями .

   Відповідними контролюючими службами району проводяться перевірки щодо недопущення стихійної торгівлі харчовими продуктами.   

5. Промисловість, сільське господарство, будівництво та інвестиції, транспорт та зв’язок

Промисловість

  З числа юридичних осіб по галузях економіки працюють сільськогосподарські підприємства, підприємства торгівлі, громадського харчування, будівництва, промисловість (на даний час в районі ця галузь не набула значного розвитку).

     В економіці району провідне місце займає багатогалузеве сільськогосподарське виробництво.

    Спостерігається слабкий розвиток галузі промисловості.  В 2016 році   відсутні промислові   підприємства основного кола.

   Станом на 01.01.2017 р. кількість малих підприємств району  налічує 101 суб’єкт, середніх підприємств  – 1, а також  507 фізичних осіб-підприємців.

   Питома вага обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) малих підприємств до загальних обсягів реалізованої продукції в районі складає  86%.  

Сільське господарство

Валове виробництво сільськогосподарської  продукції  за   2016 рік   у постійних цінах 2010 року  становило 86,3 млн. грн., що складає  130,4%          або на 20,1  млн.грн. більше  порівняно до    2015   року , в т.ч.:

  - обсяг  виробництва  у сільгосппідприємствах  валової продукції рослинництва  – 61,7  млн.грн., що становить 145,5 %  або на 19,3 млн.грн. більше  порівняно до 2015 року;

   - обсяг  виробництва  у сільгосппідприємствах  валової продукції тваринництва  - 24,6 млн. грн., що  становить 103,4 % або на 0,8 млн.грн. більше  порівняно до 2015  року.

 Валовий збір зернових  та зернобобових  по усіх категоріях господарств у 2016 р. становив 25,2 тис. т, що на 14% більше проти минулого року. По сільськогосподарських підприємствах валовий збір становить 19, 49 тис.т., що на 5% більше проти минулого року. Валовий збір технічних культур по сільськогосподарських підприємствах у 2016 р. становив 14, 72 тис. тонн, що на 86% більше проти минулого року.

У сільськогосподарських підприємствах за 2016 рік вироблено 1691 т. молока, що на 147 тонн  або на 9%  більше  проти минулого року. Удій на одну корову становить 2365 кг., що  на 372 кг більше   минулорічного показника. 

  Вирощено худоби та птиці в живій вазі 2006,4т., що на 43,7 т. або на 2% більше  ніж  у 2015 році.

Будівництво

  За   2016 рік   введено в експлуатацію 10 індивідуальних житлових будинків загальною площею 1420 м2, що становить 118%  до  показника за  2015 рік та 142 %  до  планового  показника на 2016 рік (планове завдання на 2016 рік – 1000 м2).

 У 2016 році Пулинському району з державного бюджету було спрямовано 2,848 млн. грн. у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України № 395 від 24 червня 2016 р. «Деякі питання надання у 2016 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» (із змінами).

   За рахунок даних коштів профінансовано 23 інвестпроекти. Кошти освоєні в повному обсязі. За рахунок даної субвенції було проведені частково реконструкції поліклініки, приміщення школи під дитячий дошкільний навчальний заклад, капітальні ремонти 3 закладів культури, 2 дитячих дошкільних навчальних закладів, приміщення  школи (заміна вікон),  водопровідних мереж і споруд, вуличного освітлення, придбано 8 дитячих спортивних та ігрових комплексів, спеціалізований автомобіль для лікарської амбулаторії, 2 насоси для комунальних установ, комплект музичної апаратури  та 4 комп’ютерні комплекси.

         Будівельними організаціями   району за січень-листопад   2016 року  виконано   робіт на суму 6038 тис. грн., що  становить 117%   до показника  за відповідний  період  2015 року (5155 тис.грн.).

Інвестиції

Проводиться моніторинг інвестиційних процесів, що відбуваються в різних галузях економіки району.

 З метою залучення інвестицій в економіку району  розглядаються  різні можливі інвестиційні пропозиції, які  могли  б впровадиться  на даній  території.  Проводяться зустрічі з потенційними інвесторами, які планують вкладати свої кошти в різні сфери, в т.ч. в галузь сільського господарства.

За  січень-вересень 2016 року в районі  освоєно  капітальних інвестицій на загальну  суму    12788 тис.грн., що становить 83,4 %   порівняно до відповідного періоду 2015 року. Обсяг капітальних інвестицій на одну особу становить 552 грн.

 Станом на 01.10.2016р.  обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку району (по наростаючому підсумку), становить 682,8 тис. дол. США. Приріст  прямих іноземних інвестицій до початку 2016 року становить 1,6 тис. дол. США. Обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одиницю населення наростаючим підсумком з початку інвестування 29,7 дол. США.

  Зменшення обсягу прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку району (по наростаючому підсумку) є наслідком того, що промислове підприємство  з іноземними  інвестиціями, а саме   ТОВ «ЮКРЕІНІАН КЛЕУЗІНГ КАМПАНІ»,  реорганізовано   в  грудні 2015 року в  районну  виробничу  дільницю ТОВ  «Рутгард  Груп Україна». Тому   перереєстрація даного підприємства  вплинула на ряд основних економічних  показників:  наявність  промислових підприємств  основного кола,  обсяг  прямих іноземних інвестицій,  а також на  зовнішньоторговельний оборот району.

   В районі відсутні договори оренди та інші договори із питань    державно-приватного партнерства.

6. Енергоефективність і енергозбереження

Забезпечення населення та економіки району електроенергією здійснює відкрите акціонерне товариство  Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" через Пулинський РЕМ. Електричні мережі району складаються з повітряних ліній електропередач ПЛ – 10 кВ -  500 км, ПЛ – 0,4 кВ – 508 км., КЛ – 0,4 кВ – 0,5 км., трансформаторних підстанцій ТП-10/04 кВ - 266 шт., ТП – 35/10 кВ – 4 шт.

Забезпечення природним газом населення, об'єктів економіки району здійснює Пулинська дільниця Новоград-Волинського УЕГГ ВАТ "Житомиргаз".

Газова мережа Пулинського району складається з:

- газопроводів високого тиску – 20,6 км;

- газопроводів середнього тиску – 55,6км;

         - газопроводів вводів середнього тиску – 25,8 км;

         - головних розподільчих пунктів (ГРП) – 1 шт;

         - шкафних розподільчих пунктів (ШРП) – 6 шт.

Крім того, на території району знаходиться 1 магістральна газорозподільча станція (ГРС).

Забезпечення населення скрапленим газом здійснює ДП «Пропан» (Черняхів).

В районі створено і успішно функціонують 8 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (до ОСББ входять більшість будинків з великою кількістю квартир).

Всі котельні району (26 шт.) використовують альтернативні види палива (дрова, брикет, вугілля). Житловий фонд 100% опалюється за рахунок індивідуального опалення.

В 2016 році здійснене утеплення приміщення поліклініки КУ «Центральна районна лікарня Пулинської районної ради». Здійснювалась заміна вікон на енергозберігаючі в закладах освіти та культури. 

Відсоток енергозберігаючих джерел світла у зовнішньому освітленні становить близько 30 %. Прогнозований економічний ефект від впровадження енергозберігаючих джерел світла становить близько 20 тис.грн.

В районі функціонує одне підприємство по виготовленню альтернативних видів палива (паливних палет).

7. Соціальний захист та соціальні послуги, ринок праці та доходи населення

Соціальний захист та соціальні послуги

  Протягом 2016 року в районі державні соціальні види допомог отримали 1919 родин із дітьми, 969 малозабезпечених сімей, а також 340 інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів на загальну суму 44757,4 тис. грн.

Станом на 1 січня 2017 року субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 1657 сім’ям на суму 14372,1 тис. грн., субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу отримали 5137 домогосподарств на суму 6488,4 тис. грн.. Організаціям, що надають житлово-комунальні послуги, перераховано 13598,8 тис. грн.

Середній розмір субсидії на житлово-комунальні послуги становить 7732 грн.

У  2016 році житлову субсидію отримали 56% сімей району, або кожна друга сім’я.

Станом на 01.01.2017, згідно з постановою КМУ від 01.10.2014 №509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції»,  управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації обліковано 92 внутрішньо переміщених сім`ї (163 особи).

Щомісячна адресна допомога, згідно із Порядком надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою КМУ від 01.10.2014 №505, призначена 59 сім’ям, які мають право на її призначення.

З жовтня 2014 року по грудень 2016 року виплата адресної допомоги зазначеній категорії громадян проведена на загальну суму 528,4 тис. грн..

Відповідно до районної Програми соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016-2017 роки, затвердженої рішенням районної ради від 13.04.2016 № 63, надано грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції як таким, що потрапили у важкі життєві обставини, в сумі 20 тис. грн.

За рахунок субвенції на оплату житлово-комунальних послуг підприємствам-надавачам послуг за надані пільги відшкодовано кошти в сумі 2212,9 тис. грн.. Пільгову компенсацію на придбання твердого палива та скрапленого газу отримали 962 особи на суму 1286,6,тис.грн..

Станом на 01.01.2017 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває  164 військовослужбовці - учасники антитерористичної операції, які отримали посвідчення учасника бойових дій, 2 інваліди війни. З початку проведення антитерористичної операції у східних регіонах України 17 військовослужбовців отримали поранення.

За рахунок коштів  місцевого бюджету надано одноразову грошову допомогу 144 військовослужбовцям та їх сім”ям, які брали та беруть участь в антитерористичній операції та сім’ї загиблого військовослужбовця на загальну суму 83,0 тис. грн.

В районі в с. Соколів функціонує стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання одиноких престарілих громадян територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) району, в якому перебуває 20 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.

У  територіальному центрі соціального обслуговування (надання соцпослуг) району  за 2016 рік отримали соціальні послуги 1898 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.

У санаторно-курортних закладах України оздоровлено 26 ветеранів війни та інвалідів, з них 13 інвалідів загального захворювання оздоровлено в ЛСЦ «Дениші», 5 учасників антитерористичної операції оздоровлено за державною бюджетною програмою, 8 ветеранів війни оздоровлено в санаторіях підвідомчих Мінсоцполітики. Виплату грошової компенсації за невикористане право на санаторно-курортне оздоровлення проведено 4 інвалідам  загального захворювання на загальну суму 1,1 тис. грн.

За звітний період через управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації видано пільговим категоріям громадян 20 протезно-ортопедичних виробів, 76 пар ортопедичного взуття, 20 технічних засобів реабілітації  та 15  крісел колісних. Також проведено виплату грошової компенсації на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування 35 інвалідам різних груп та категорій на загальну суму 5,36 тис.грн.

До  Житомирського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів  у 2016 році видано направлення 4 дітям-інвалідам, де вони отримали реабілітаційні послуги.

Одноразову матеріальну допомогу за рахунок коштів державного  бюджету відповідно до Постанови КМУ № 158 надано 9 громадянам на загальну суму 4,95 тис. грн.

 Станом на 01.01.2017 в районі проживає 151 особа, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У 2016 році на проведення компенсаційних  виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  надійшло 155,3 тис. грн., які відповідно до норм чинного законодавства спрямовано за призначенням у повному обсязі.

На пільгове медичне обслуговування постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС громадян із обласного бюджету виділено кошти у сумі 7,3 тис. грн.

Протягом 2016 року з аптечною установою та стоматологічним закладом укладені договори та проведено їм відшкодування на основі наданих реєстрів та актів виконаних робіт, зокрема: аптечній установі – 6,4 тис. грн. та стоматологічному закладу – 0,9 тис. грн.

Ринок праці

 Протягом  2016 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало  1763 особи  незайнятого населення, з  них  із  статусом  безробітних 1079 осіб.

 Кількість  зареєстрованих  безробітних   на кінець грудня 2016 року   становить 413 осіб (за 2015 рік -    512  осіб).

За  2016  р.   працевлаштовано  411 осіб, що становить  104%  порівняно до 2015 року.

 Дисбаланс між попитом і пропозицією  на ринку  праці залишається досить високим.  Навантаження  зареєстрованих  безробітних  на одне  вільне  робоче  місце (вакантну  посаду) на кінець грудня 2016 року  становить 23 особи ( за  відповідний період 2015 року  – 37) .

В  2016 році  районним  центром  зайнятості  одноразову  виплату допомоги  по  безробіттю  для  організації  підприємницької діяльності надано  1   безробітній особі -  учаснику АТО.

Проводиться роз’яснювальна робота з актуалізації легальних  трудових  відносин  з метою  створення умов для соціального захисту працівників. 

В районі діє  робоча  група  з питань  легалізації  виплати  заробітної плати та  зайнятості  населення. В 2016  році  здійснено 114 рейдів-обстежень    суб’єктів  підприємницької  діяльності, де  виявлено  57  працівників  без належного  оформлення  трудових  відносин. Внаслідок  проведеної  робочою групою  роботи, 56 найманих осіб легалізовано.

Середньооблікова кількість  штатних  працівників за  січень-жовтень 2016р.  становила 2050 осіб.

Доходи населення

Згідно статистичних даних середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника  в цілому по району  за січень – вересень 2016 року склала 2837грн., що на 26,6%  менше середнього рівня заробітної плати по області і на 11,8%  більше в порівнянні до січня – вересня 2015 року (2538грн.).

Постійно проводиться робота по недопущенню виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та підвищення її рівня на підприємствах, установах та організаціях району. Станом на  01 січня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати по економічно – активних підприємствах району  відсутня.                                     

      Питання своєчасної виплати заробітної плати та підвищення її рівня щомісячно розглядається на засіданні комісії з питань заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на оперативних нарадах при голові райдержадміністрації.

Пенсійне забезпечення

  У 2016р. Черняхівським об`єднананим управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області забезпечено своєчасне і в повному обсязі фінансування виплат пенсій і грошової допомоги з урахуванням їх підвищень обержувачам пенсій району. На їх виплату спрямовано 105,01 млн.грн.

  Станом на 01.01.2017р. на обліку перебувало 5879 одержувачів пенсій, що на 215 осіб менше проти минулого року ( на 01.01.2016р. – 6094 чол.)

Середній розмір пенсій становить 1526,40 грн., що на 140,13 грн. більше відповідного періоду минулого року.

Загальний обсяг надходжень до бюджету Пенсійного фонду України склав 17,2 млн.грн., власних надходжень - 146,2 тис.грн, єдиного соціального внеску – 17,1 млн.грн.

       З 01.05.2016р. проведено перерахунки 5494 одержувачам пенсій, що становить 90% від загальної чисельності пенсіонерів району.

8. Наука, освіта, культура, охорона здоров’я, фізична культура і спорт, сім’я, жінки, молодь та неповнолітні

Освіта

    В районі проживає 3849 дітей та підлітків у віці 0-17 років, з них у віці від 14-18 років – 529 осіб.

    Загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст. з чисельністю до 100 учнів – 3, це 25 % до загальної кількості ЗОШ І-ІІІ ст., що на 8 % менше проти 2015 р. (4 ЗНЗ).

    В районі в 2016р. створено 1 опорну школу (Пулинська ЗОШ І-ІІІ ст.), що складає 100 % до  плану.

  Підвезення учнів сільських загальноосвітніх навальних закладів до місць навчання охоплено 785 чоловік, що складає 100 % від потреби. Для цих потреб використовується 9 шкільних автобусів.

Закуплених у 2016 р. шкільних автобусів не було.

Охоплення дітей дошкільного віку від трьох до шести (семи) років у  ДНЗ – 800. На 100 місцях у ДНЗ виховується 94 дитини.

Молоді спеціалісти, які прибувають в район, житлом не забезпечуються.

У 2016 році проведено 13 районних спортивно – масових заходів, якими охоплено 1112 чоловік.

Культура

Станом на 01 січня 2017 року мережу закладів культури  району збережено. Діяльність галузі культури в районі забезпечують 73 заклади культури, а саме 48 клубних закладів (20 СБК та 28 СК), Центральна районна бібліотека, 22 сільські бібліотеки, районна школа мистецтв та художній музей «Пулинські барви».

В клубних установах парцює 115 клубних формувань, в яких задіяно 985 учасників (з них 223 діти). Діє 2 аматорські колективи, що мають звання «народний», 12 любительських об`єднань.

 Основними напрямками роботи закладів культури залишаються відродження та збереження кращих зразків народної традиційної української культури, розвиток аматорської творчості на селі та організація дозвілля.

Відділом культури і туризму райдержадміністрації та закладами району створюються всі належні умови для масової аматорської творчості.                 

Кращі колективи та окремі виконавці постійно залучаються до проведення оглядів,  конкурсів, фестивалів та інших мистецьких заходів.

 Аматорські колективи були учасниками 8 обласних та Всеукраїнських конкурсів, оглядів, фестивалів.

 Протягом 2016  року проведено 4 районні огляди,  230 концертів.

  У 3 відділах Пулинської школи мистецтв навчається 189 дітей, вихованці були учасниками Всеукраїнських та обласних конкурсів.

  До бібліотечних фондів району у 2016 році надійшло 1502 примірники  літератури на суму 5291,2 тис. грн.

  Протягом 2016 року районний художній музей «Пулинські барви» презентував 6 (шість) мистецьких виставок.

  У 2016 році в закладах культури проводилося поповнення матеріально-технічної бази та поточні ремонтні роботи.

Охорона здоров`я

 У галузі охорони здоров`я працює: КУ «Центральна  районна лікарня Пулинської районної ради», КУ «Районний центр  первинної медико-санітарної допомоги» Пулинської районної ради, 9 амбулаторій загальної практики  сімейної  медицини, 8 ФАП, 26 ФП.

 Діяльність галузі охорони здоров’я Пулинського району  спрямовано на підвищення ефективності використання  ресурсів охорони здоров’я, поліпшення доступності  та якості медичної допомоги.

Забезпечувалося фінансування  захищених  статей  кошторису  КУ «Центральна  районна  лікарня Пулинської районної ради» та КУ «Районний центр первинної медико-санітарної  допомоги» Пулинської районної ради. 

Середня забезпеченість стаціонарними ліжками у розрахунку на 10 тис. жителів  становить  43,3 ліжка.

Забезпеченість лікарями загальної практики сімейної медицини на 10 тис. жителів – 6,5 осіб.

Частка населення, що отримає медичну допомогу у сімейних лікарів - 68%.

Планова ємність амбулаторно-поліклінічних закладів  становить  250 відвідувань за зміну.

Кількість живонароджених на 1 тис. осіб наявного населення – 9,23 проміле.

Кількість померлих дітей віком до 1 року на 1 тис. народжених живими- 7,81 проміле.

   З  метою  зміцнення матеріально-технічної бази закладів  охорони  здоров’я   та надання  якісної  медичної  допомоги населенню району, в 2016 році забезпечено обладнанням  згідно  з табелем   матеріально-технічного  оснащення  КУ «Районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Пулинської районної ради та його підрозділи. Укомплектованість обладнанням  медичних підрозділів   даної установи складає 38%.

В 2016 році погашено заборгованість  минулих років згідно  рішень суду за виконані роботи  по реконструкції поліклініки. Проводилось освоєння коштів,  спрямованих на реконструкцію  поліклініки.

Фізкультура і спорт

Станом на 01.01.2017 в районі працюють 2 дитячо-юнацькі спортивні школи  -Пулинська та Стрибізька, в яких займаються 304 дитини.

В районі розвиваються 6 олімпійських та 7 видів спорту, що не входять до програми Олімпійських ігор. До складу збірної команди України входить 1 спортсмен, до складу збірної області з олімпійських видів спорту входить 6 спортсменів.

Забезпечується проведення чемпіонатів району з різних видів спорту, участь спортсменів району в обласних чемпіонатах, турнірах, кубках, проведення навчально-тренувальних зборів. В 2016 році проведено обласні галузеві спартакіади серед державних службовців, органів місцевого самоврядування, працівників культури, освіти та медицини.

Спортивна база району включає 104 спортивні споруди:  1 стадіон, 10 спортивних залів, 69 спортивних майданчиків, з яких 20 футбольних полів, 26 майданчиків з тренажерним обладнанням; 1 майданчик з синтетичним покриттям; 16 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять; 8 стрілецьких тирів.

  В 2016 році на капітальний ремонт двох спортивних залів загальноосвітніх шкіл району було виділено 200 тис.грн., на поточний ремонт спортивної кімнати – 70 тис.грн, на поточний ремонь спортивного залу -  30 тис. грн. та на придбання спортивного інвентарю на дві дитячо-юнацькі спортивні школи 18,9 тис. грн. Побудовано дві основи спортивних майданчиків зі штучним покриттям в с. Курне та с. Кошелівка.

Оздоровлення та відпочинок дітей

    Станом на 1 січня 2017 року за бюджетні кошти охоплено оздоровленням і відпочинком 585 дітей, що становить 19,5 % від загальної кількості дітей (2998), (у 2015 р. – 378 дітей). Сума виділених коштів з місцевого бюджету для проведення відпочинкової зміни у пришкільних таборах складає 100 000 грн. (2015 рік – 74 239 грн.), що дало змогу організувати роботу 10 пришкільних таборів (2015 рік - 6). Також залучені батьківські кошти в сумі 3 640 грн., за рахунок яких відпочило 13 дітей.  Відпочинком було охоплено 355 дітей пільгових категорій. З місцевих бюджетів сільських рад було виділено 29 340 грн. на придбання путівок для дітей пільгових категорій в оздоровчі табори області.

Першочергово оздоровлюються діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти-інваліди; діти з багатодітних та малозабезпечених сімей; діти учасників бойових дій в зоні проведення АТО, діти внутрішньо переміщених осіб із Донецької, Луганської областей та АР Крим.

Також до оздоровчої кампанії долучилася релігійна організація «ЄХБ», де відпочинком було охоплено 160 дітей на загальну суму 48 440 грн.

Сім 'я, жінки, молодь та неповнолітні.

У 2016 році почесне звання України «Мати-героїня» присвоєно 3 жінкам району.

З метою підтримки багатодітних сімей району щороку поновлюється банк даних таких сімей, яких є 450, у них дітей 1650.

Протягом року видано 51 посвідчення батьків багатодітної сім’ї та 65 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї.

 З метою посилення соціального захисту багатодітних сімей, поліпшення їх державної підтримки, створення більш сприятливих умов для виховання дітей згідно Закону України « Про охорону дитинства » у 2015 р. отримали:

- 50% знижку плати за користування житлом -14 сімей;

-50% знижку плати за користування комунальними послугами - 382 сім’ї;

- 50% знижку вартості палива -  262 сім’ї;

- 50% знижку плати за користування квартирним телефоном - 50 сімей;

- оздоровлено 128 дітей з багатодітних родин.

 Безоплатним проїздом скористалися 211 дітей.

          З метою патріотичного виховання дітей та молоді протягом року проведено два місячники, під час якого було організовано  турнір з міні-футболу, присвячений пам’яті загиблому воїну О.Чернявському, спартакіаду серед допризовної молоді, присвячену загиблому воїну-афганцю М. Журавському, розіграш кубка «Весна 2016», присвячений пам’яті загиблим у Другій світовій війні.

    Щороку проводяться заходи до Дня молоді, де відзначаються найактивніша молодь району. Порівняно з 2015 роком, у 2016 році збільшилась кількість проведених районних заходів з національно-патріотичного виховання (8 проти 6 у 2015 році) з відповідним збільшенням видатків на їх реалізацію.

      Станом на 01.01.2017 року на первинному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 110 дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 74 – перебувають під опікою, піклуванням, 22 – виховуються в ПС, ДБСТ, 2 – навчаються в ПТНЗ, 2 – перебувають в будинку-інтернаті для інвалідів, 7 – в інтернатних закладах області. Всього сімейними формами виховання охоплено – 92 % дітей. На  сьогоднішній день в районі функціонує 1 ДБСТ та 12 прийомних сімей, в яких виховується 36 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Службою у справах дітей райдержадміністрації здійснюється контроль за проживанням та вихованням дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в ПС, ДБСТ та в сімї опікунів, піклувальників. За результатами перевірок умов проживання раз в рік оформляється звіт про стан виховання, утримання і розвитку дитини в сім'ї опікуна, піклувальника в ПС, ДБСТ.

   Станом на 01.01.2017 році на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації  перебуває 31 сім’я, у яких виховується 77 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

  З метою поліпшення ситуації щодо забезпечення житлом осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в  грудні 2014 року було придбано житло Лозівській Н.В. за адресою: Житомирська обл., Пулинський район, с. Кошелівка. На це було виділено з обласного бюджету 45 000 грн. та з місцевого бюджету Кошелівської сільської ради – 3268 грн.

9. Використання землі, природних ресурсів, охорона навколишнього природного середовища

Використання землі.

Протягом 2016 року виконані землевпорядні роботи з передачі земель громадянам у власність, відповідно до яких сформовані та внесені до Державного земельного кадастру 362 земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств, будівництва та обслуговування житлових будинків, гаражного будівництва, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Станом на 01.01.2016 року площа земель населених пунктів в Пулинському районі становить 12076,2000 га, з яких проінвентаризовано 7825,8863 га, що складає 65 % від загальної площі.

Протягом 2016 року проінвентаризовано 4,3149 га земель населених пунктів, на що залучені кошти небюджетних  джерел фінансування  в сумі 9,0 тис. грн.

Площа земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів за станом на 01.01.2016 становить 16832,9254 га, з яких проінвентаризовано 16055,5276 га земель, що складає 95 % від загальної площі таких земель.

Станом на 01.01.2017 року по всіх 67 населених пунктах району проведена (оновлена) нормативна грошова оцінка. Нормативна грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів проведена на площі 16,0000 га, що складає 0,1 % від загальної площі.

Використання природних ресурсів.

До складу лісового та мисливського господарства району входить 1 лісогосподарське підприємство - ДП «Червоноармійський лісгосп АПК» та 2 природні заказники місцевого значення.

На території району протікає 2 притоки річки Случ – Тня, Тенька, а також невеличкі рівчачки, є кілька ставків. Загальна площа зайнята під водою складає 850 га. Територія району являє собою рівнинну згладжену поверхню з вираженими елементами мікрорельєфу – блюдцеподібними пониженнями.

Грунтовий покрив характеризується значною різноманітністю і дрібноконтурністю. Грунти бідні на гумус, з підвищеною кислотністю. Найбільше поширення на орних землях району мають дерново-підзолисті грунти, грунти піщаного і глинистого складу. Більша частина грунтів перезволожена за рахунок  неглибокого залягання грунтових вод.

На території району знаходиться Грузливецьке родовище пегматиту (площею 2 га), є родовища глини та піску.

Охорона навколишнього природного середовища.

В районі діють 2 очисні споруди: в смт. Пулини та с.Соколів.

За станом на 01.01.2017 в районі нараховується 37 місць видалення твердих побутових відходів. Протягом 2016 р. ліквідовано 42 несанкціонованих сміттєзвалища.

Обсяг зворотніх вод, що скидаються у поверхневі водні об`єкти в 2016 р. склав 25,6 тис.куб.м. Всі зворотні води були очищені.

До систем централізованого водопостачання мають доступ 2,8 тис.чол. або 12,2% населення (41% міського та 3,4% сільського).

Станом на 01.01.2017р. на території району в 8 – ми тимчасово пристосованих для зберігання приміщеннях зберігається 67,3 т. непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин.

Утилізація непридатних пестицидів є дороговартісною і тому дане питання на районному рівні вирішити неможливо через відсутність коштів в районному бюджеті.

10. Оборонна робота та мобілізаційна підготовка.

Для виконання завдання у 2016 році робота зосереджувалася на всебічному сприянні районному військовому комісаріату  в організованому призові військовозобов’язаних та відбору кандидатів на військову службу за контрактом до Збройних Сил України.

В 2016 році  план по відбору громадян на військову службу за контрактом для району становив 77 осіб, відібрано та відправлено на контрактну службу до Збройних Сил України 57 осіб, що становить  74 %.

Створено 2 Рекрутингових пунктів по відбору громадян на військову службу за контрактом.

 Протягом  року райдержадміністрацією надано матеріальну допомогу учасникам АТО на загальну суму 36 тис. грн.

 Проведено рекламно-агітаційних заходів щодо підвищення престижності військової служби  - 131

 На строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань в звітному періоді відправлено 20 призовників, що становить 71 % від встановленого плану.

           Проблемні питання, які виникали під час організації та проведення призову:

  • велика кількість осіб призовного віку мають незадовільний стан здоров’я;
  • відсутність приміщення для призовної дільниці;
  • велика кількість осіб призовного віку під час призову знаходились за кордоном;
  • результати аналізів на СНІД надходили із запізненням.

 

ІІІ. Суспільно-політична ситуація

1. Забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян

Протягом 2016 року вжито ряд організаційно-практичних заходів щодо забезпечення правопорядку в районі, захисту прав і свобод громадян, попередження, розкриття і розслідування кримінальних правопорушень.

У 2016 році працівниками Пулинського відділенням поліції Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області зареєстровано 249 кримінальних правопорушень, у т.ч. 6 особливо тяжких та 104 тяжких.

З вказаної кількості правопорушень особи встановлені по 122 провадженням, 111 особам оголошено про підозру в скоєнні злочину.

У порівнянні з 2015 роком у минулому році зменшилась кількість тяжких тілесних ушкоджень (з 4 до 2), наркозлочинів (з 6 до 2), злочинів, пов’язаних зі зброєю (з 5 до 2) та злочинів у сфері господарської діяльності (з 3 до 1).

Поряд з цим більше зареєстровано вбивств (з 1 до 2), грабежів (з 3 до 10), незаконних заволодінь ТЗ (з 5 до 7).

Упродовж минулого року працівниками відділення поліції зафіксовано 482 адміністративні правопорушення, з яких 109 порушень у сфері безпеки дорожнього руху. Систематично поліцейськими спільно з районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, службою у справах дітей, сектором у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації  проводяться профілактичні рейди з питань контролю за роботою дискотек, барів, клубів з метою виявлення осіб, схильних до правопорушень з подальшим обстеженням матеріально-побутових умов проживання сімей, в яких вони виховуються, проведенням профілактичної роботи. Вжитими заходами упродовж 2016 року задокументовано 2 факти порушення режиму роботи кафе-барів району (на винних осіб складено адміністративні протоколи за ст. 155 КУпАП), 2 факти продажу неповнолітнім алкогольних напоїв (ч. 2 ст. 156 КУпАП), виявлено 31 випадок невиконання батьками обов’язків по вихованню неповнолітніх дітей (ст. 184 КУпАП).

Дільничними офіцерами поліції продовжуються заходи щодо профілактики самогоноваріння в районі. Вжитими заходами на протязі року виявлено 27 фактів зберігання та виробництва самогону (ст. 176 КУпАП). Винних осіб притягнено до адміністративної відповідальності.

З метою відслідковування стану оперативної обстановки на вулицях і в інших громадських місцях, своєчасного реагування на її ускладнення та направлення нарядів поліції на місця вчинення правопорушень в районі поступово запроваджується проект «Безпечне місто», у рамках якого в райцентрі в громадських місцях встановлено 5 відеокамер, зображення з яких виведено на монітор чергової частини Пулинського ВП. Забезпечується архівація записів. Вказаний проект значно підвищив ефективність розкриття та попередження правопорушень в райцентрі. Робота в даному напрямку продовжується.

Пулинським ВП забезпечується широка гласність правоохоронної діяльності, зокрема за допомогою засобів масової інформації. Систематично надаються статті профілактичного, інформаційного та іміджевого характеру до районної газети «Вісті», ведеться рубрика «102 повідомляє» (протягом минулого року надано 56 статей). Використовуються також можливості мережі інтернет (сайт РДА, Чортоліси та ГУНП – 16 матеріалів).

2. Об’єднання громадян, їх участь у суспільному житті регіону, взаємодія з ними місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення належної суспільно-політичної ситуації в регіоні

Суспільно-політична ситуація в районі є стабільною, передбачуваною. Районна державна адміністрація, її структурні підрозділи спрямовують свою діяльність на забезпечення конституційних прав і свобод  громадян, дотримання чинного законодавства, розвиток району. Цьому сприяє налагоджена співпраця і досягнуте порозуміння між органами влади, громадськими організаціями та політичними силами району.

   Станом на 01.01.2017  року у районі налічується 38 районних громадських організацій та 68 організацій політичних партій, які мають різну політичну спрямованість. Найбільш активними є такі громадські об’єднання: районна спілка ветеранів Афганістану, районна організація Товариства Червоного Хреста України, районна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» агропромислового комплексу України, районне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, районна організації «За здоровий спосіб життя», спілка художників-земляків Пулинського району «Пулинське земляцтво», Спілка підприємців Пулинського району. У 2015 році розпочала діяльність громадська організація спілки ветеранів війни та учасників Антитерористичної операції.

 Серед політичних партій активно проводять діяльність: районна партійна організація „Всеукраїнське об’єднання „Батьківщина”, районна організація партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», територіальна організація політичної партії «Опозиційний блок», районна організація Радикальної партії Олега Ляшка, районна організація політичної партії  «Сила людей».

  Райдержадміністрація,  її керівництво виявляють рівне ставлення до всіх партій, що займають конструктивну, державницьку позицію, виступають за діловий діалог політичних партій і влади заради стабільності в суспільстві. Фундаментом  співробітництва є дотримання Законів України “Про об”єднання громадян” та “Про  політичні партії в Україні”.

Публічних  заяв з боку  основних  політичних сил району з негативною оцінкою  господарської   діяльності   голови  райдержадміністрації та його заступників не було. Між  керівниками  органів  влади  та  політичних партій  районного  рівня  існує  тісна  співпраця  щодо  розвитку  району  в цілому.

  З метою сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики розпорядженням голови райдержадміністрації від 18.01.2016 року № 8 затверджено новий склад громадської ради при райдержадміністрації та Положення про громадську раду. Головою громадської ради обрано члена спілки підприємців району Саламатова І.С. Засідання громадської ради проводяться щоквартально. По багатьох  важливих питаннях  члени  громадської ради  діляться своїм досвідом, допомагають у їх вирішенні, а також самі беруть безпосередню участь у проведенні районних заходів.  З інформацією щодо роботи громадської ради можна ознайомитися в постійно діючій рубриці «Розвиток громадянського суспільства - громадська рада» на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та районної ради.

Відповідно до п.6 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 №996, та змінами до неї, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 №234 щороку розробляється план консультацій з громадськістю Пулинської райдержадміністрації.

    Акції  та мітинги протесту на території району протягом 2016  року  не проводились. 

3. Стан національних відносин.

     Стабільною залишається етнополітична ситуація в районі.

     Міжнаціональні відносини в районі будуються на принципах єдності і цілісності, узгодження загальнодержавних інтересів та інтересів усіх етносів, розвитку їх культурно-мовної та релігійної самобутності. 

На території району проживають різні національності: українці (91,8%), поляки (6,5%), росіяни ( 1,6 %), білоруси( 0,01%), туркмени ( 0,03%),  молдавани ( 0,007 %), азербайджанці ( 0,007 %),  німці (0,003%), грузини ( 0,003%) та інші (0,04%).

Компактно проживають національні меншини у  селах: Новий Завод, В’юнки, Олізарка,   Зелена Поляна, Теньківка та  смт. Пулини.

 Легалізовані такі громадські об’єднання, як Товариство поляків “Відродження” , “Спільнота польська ім.Генріха  Сенкевича” , дитяча громадська організація “Дружина Гарцерів Червоноармійщини”, районна громадська організація  “Товариство польської культури Пулини” .

На території району діє  два колективи –представники культури національних меншин: ансамбль польської пісні родини Вольських  (с.Зелена Діброва) та фольклорний ансамбль польського обряду Новозаводського сільського Будинку культури.

В районі відсутні факти суперечностей, які могли б виникнути на національному грунті.

4. Релігійна ситуація.

  Станом на 01.01.2017 року у районі  діє  42 релігійні організації, які  представляють 7 конфесійних  напрямків: 18-УПЦ, 3 – УПЦ-КП, 12 – РКЦ, 5 – ЄХБ, 2– СХВЄ України, 1 –АСД, 1- Свідки Єгови.

  Найбільш  чисельними  є  Українська Православна Церква  (43% від усіх громад), Римсько-католицька Церква (28%), Євангельські християни-бабтисти (12%).

   Релігійні громади  обслуговує  24  священнослужителя.

   Міжконфесійна ситуація в районі є стабільною. У своїй діяльності громади різних конфесій намагаються підтримувати добрі стосунки між собою. Паралельно діють структури УПЦ та УПЦ-КП в смт. Пулини та в с.Мартинівка. Фактів міжконфесійного протистояння не було.

    Громадських організацій, осередків політичних партій, утворених за  релігійними ознаками, немає.

    Релігійні організації забезпечені культовими спорудами.

  3  релігійним громадам УПЦ на умовах оренди  передані деякі  об’єкти соціальної сфери, а саме:  у с.Тетірка та с.Кошелівка–  орендується частина приміщень дитячих садків, у с. Стара Олександрівка – частина приміщення контори СТОВ «Староолександрівське».

     Розпочато будівництво УПЦ-КП у с.Ягодинка.

    Продовжується будівництво 3 культових споруд:

- 1 УПЦ-КП (смт.Пулини), 1 УПЦ (с.Стара Олександрівка)  1 РКЦ (смт.Пулини).

Відносини  між протестантськими, православними і католицькою церквами не мають  конфліктного забарвлення. Священики та віруючі беруть участь у проведенні державних та громадських заходів, не порушуючи чинного законодавства про свободу совісті та релігійні організації.

      5. Інформаційна діяльність.

  Висвітлення діяльності  різних сфер життя району здійснюється через  районну газету «Вісті», офіційний веб-сайт райдержадміністрації та районної ради.

  Районна  державна  адміністрація, районна  рада протягом 2014-2015 років  постійно надавали  допомогу  та сприяли  розвитку  районної газети  «Вісті».

Відповідно до Постанови КМУ від 23.11.2016 року № 848 районна газета «Вісті» ввійшла до переліку видань, реформування яких здійснюється на першому етапі.

   Щороку    між  редакцією  газети «Вісті» та районною державною  адміністрацією, районною радою  укладається  угода на висвітлення діяльності органів виконавчої та місцевої влади.

У 2016 році з метою висвітлення діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування прийнята  районна Програма висвітлення діяльності органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у засобах масової інформації Пулинського  району на 2016-2017 роки.

Тираж газети протягом 2014-2016 років становив близько 3 тис. примірників.

Висвітлення інформаційних матеріалів також здійснюється через спільний офіційний веб-сайт районної державної адміністрації та районної ради. Частота відвідувань сайту щоденно становить -  200 переглядів.       

 Щоденно на головній сторінці офіційного веб-сайту райдержадміністрації та районної ради розміщуються інформації про діяльність райдержадміністрації, облдержадміністрації та Президента України.

Соціальна реклама на території району  розміщується на біл-бордах, стендах установ, організацій району. На біл-бордах протягом даного періоду розміщувалися вітання до державних, релігійних свят, забезпечення служби за контактом у Збройних Силах України, об’єднання територіальних громад району.

І V . Стан соціально-економічного розвитку регіону

1. Результати аналізу динаміки показників соціально-економічного розвитку регіону, в тому числі з урахуванням показників, визначених у додатку 2 до Порядку проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 856 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 88, ст. 2926), позитивні та негативні тенденції соціально-економічного розвитку регіону.

2. Висновки щодо стану соціально-економічного розвитку, нагальні проблеми розвитку регіону та шляхи їх розв язання.

Соціально-економічний розвиток району на даний час потребує більшого фінансування на вирішення проблемних питань, які є на даний час:

1. Проблеми з  водопостачанням в районі -  висихають криниці, ставки. Із 67 населених пуктів  району централізовано забезпечені водою – 2. На території району є  73 недіючих  скважини бувших КСП, але  відсутня водогінна мережа. Необхідно забезпечити відновлення  скважин та забезпечити водопроводом мінімум  24 насел. пункти. До переліку робіт  по 1 населеному пункту входить  відновлення та обладнання артсверловини, санітарної зони, встановлення  обладнання, будівництво  водогону – 500м із встановленням 2-х водорозбірних колонок та  1 пожежного гідранта . 

Потреба в коштах складає: по  500 тис.грн.  на кожен із 24 населених пунктів.

Орієнтовна сума  12,0 млн. грн.

2. Ремонт доріг загального користування місце-вого значення. Необхідний мінімаль-ний об»єм відсіву  для підтримання доріг в  належному  стані  -  8 тис. тонн  на  рік ( протяжність  доріг – 270 км.)

Значна ямковість доріг у асфальто-бетонному покритті.

Всього – 800 тис. грн.- мінімальна сума для  підтримання доріг в належному стані

3. Зростання потреби  у підвезенні  учнів до ЗОШ у зв»язку з оптимізацією   шкіл ( у 2015 році оптимізовано 7 ЗОШ). У 2014 році  шк. автобус 2012 року випуску  передано в зону АТО. Зношеність автопарку -  більше  25 років  автобусам. Потреба -  6 автобусів.

4. Вкрай низька забезпеченість автотранспортом  КУ «Районного центру первинної  медико-санітарної допомоги» Пулинської районної ради,  що ускладнює роботу  сімейних лікарів та ускладнює належний доступ населення до  медичного обслуговування. Потреба–4 автомашини.

                                         Проблеми загальнодержавного значення

1. Право розпорядження землями державної власності с/г призначення мають територіальні органи Держгеокадастру в області, які  затягують  вирішення  питання, необгрунтовано затримують проведення аукціонів.

Внести зміни до  Земельного  кодексу України щодо передачі права  розпорядженя землями с/г призначення   райдержадміністраціям,  об»єднаним територіальним громадам

2. На території району знаходиться  67,3 тонн ядохімікатів, які  потребують негайної утилізації. Провести цю роботу власним коштом район не має  фінансових можливостей.

Вирішення питання на  загальнодержавному законодавчому рівні, адже   не тільки наш  район  має  цю проблему. Питання екології – загально-державне питання.  У 2013 році на Житомирську область  з держбюджету було виділено  20 млн. гривень, але утилізація була проведена частково, в   Пулинському районі – взагалі не проводилася.

V . Пропозиції щодо вдосконалення законодавства і практики   його реалізації, системи державного управління

Оприлюднено 20.01.2017 року.


Цікаві факти
За інформацією відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації станом на 01.09.2017 року у Реєстрі зареєстровано 16823 виборця

Пошук в Інтернеті

Шукати

Прогноз погоди


Статистика
сьогодні:
43
всього:
125748
перегл. сторінки:
477

Веб-портал органів виконавчої влади України

Верховна Рада України

Інтернет-представництво президента України

Житомирська обласна державна адміністрація

© 2008 - 2021 Червоноармійська районна державна адміністрація


© 2008 - 2021 Червоноармійська районна рада